Batoh nebo aktovku? Vyberte první školní tašku pro dítě zodpovědně!

Z batolátka je už předškolák a v září ho čeká významný krok – poprvé usedne do školní lavice. Nejdůležitější součástí jeho školácké výbavy bude taška. Dítě bude jistě bazírovat na designu, vy musíte hrát roli zodpovědné maminky a vybrat model, který se bude líbit, nabídne dostatek prostoru, ochrání a podpoří zdravý vývoj zad! Co nesmíte podcenit a je lepší zvolit aktovku, nebo batoh?
Promotion Vydáno 30. květen 2016
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Batoh nebo aktovku? Vyberte první školní tašku pro dítě zodpovědně!

Rozdíly jsou už minimální

Ještě před několika lety platilo, že prvňáčci zodpovědných rodičů museli mít na zádech výhradně aktovku. Doba se změnila, technologie pokročily a chytré hlavy přeměnily i design klasických batohů tak, že svými vlastnosti vyrovnávají školní aktovky a v něčem je dokonce i převyšují. Dilema, jestli koupíte batoh nebo aktovku, řešit příliš nemusíte – nutné je se zaměřit na funkčnost.

Pohodlí pro zdravá záda

Školní batohy pro prvňáčky musí mít vyztužená záda. Má to své důvody, protože výztuha:

  • podporuje správné – rovné držení zad
  • současně zabraňuje změnám tvaru tašky a poškození školních pomůcek.

Většina modelů má ergonomicky tvarované polstrování na zádech, což je pro děti, které musí každý den nosit i několik kilogramů těžkou výbavu, příjemné. Bývá polstrované nebo z polyurethanové pěny. Je třeba také zkontrolovat popruhy. Lepší jsou ty polstrované.

Jak správně nosit školní tašku?

I sebelepší výztuha nebude nic platná, když dítě nebude tašku správně nosit. U tašky je důležité, aby její vrchní část byla rovnoměrně s rameny. Jeho dno by mělo být maximálně v úrovni beder, v žádném případě ne pod nimi.

Další 2 důležité prvky

Praktičtější je koupit školní batohy nebo aktovky s vnitřním členěním prostoru. Pomůže to v organizaci učebnic, sešitů a dalších doplňků. Myslete na bezpečnost! Batoh by měl mít reflexní prvky. Pamatujte – dítě s reflexním prvkem je vidět až na 200 m, zatímco bez nich třeba jen na 20 m! Pokud batoh reflexní prvky nemá, dokupte je. Prodávají se odznaky, přívěsky a jiné. 

Číst 1323 krát Naposledy změněno pondělí, 30 květen 2016 10:00

Další články

Reklama