Pro dobroty do Dlouhé

Jestli rádi dobře jíte a jestli si pod tím „dobře“ představujete hlavně čerstvě a kvalitně, zajděte si do Dlouhé ulice číslo 14 v Praze. U malého náměstíčka naproti baru James Dean se tu v druhé polovině října otevře nový obchod s jednoduchým názvem Dlouhá 14. Na ploše šesti set metrů čtverečních ve stylu moderních městských tržišť v Mnichově, Frankfurtu a Paříže nabídnou obchodníci prvotřídní potraviny z domácí i zahraniční produkce.
Napsala Vydáno 17. říjen 2014
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Pro dobroty do Dlouhé

Zákazníci Dlouhé 14 se mohou těšit na široký sortiment potravin včetně čerstvých ryb, ovoce, zeleniny či masa především ze západní Evropy, České republiky i Slovenska. „Naším cílem je oslovit každého, kdo již není spokojený s každodenní nabídkou supermarketů, která se stále nedá srovnat s nabídkou našich západních sousedů, a pro něhož je podstatná především kvalita a původ potravin, které nakupuje. Podle toho vybíráme i naše dodavatele a partnery,“ říká manažer projektu Jakub Musial.

Čerstvé pečivo, zákusky, ale i kavárnu k posezení poskytne oddělení Moje Kredenc, v jejímž sortimentu zákazníci naleznou i speciální Břevnovský žitný chléb, který je připravován ze 70 procent žitné mouky, pravý kváskový chléb a pečivo dříve známé z italské pekárny na Strakonické. Pečlivě a osobně vybírané ovoce a zeleninu z celé Evropy přiveze do Dlouhé 14 vyhlášené pražské zelinářství Kunratická stodola a její majitel Jan Soukup. Dle technologie Qualivo vyzrálé české a speciální toskánské hovězí „Chianina“, organické „přeštické“ a toskánské vepřové „cinta senese“ i domácí vyhlášené chrudimské uzeniny bude možné koupit v tradičním řeznictví a uzenářství Ladislava Francouze z Chrudimi, který se dal dohromady s toskánskou farmou Mattone Due bratrů Gerriů. Za kvalitu u Ladislava Francouze ručí vlastní chov i výkrm. Rybárna Blue Fjord denně nabídne nejčerstvější ryby i mořské plody, včetně humrů, živých ústřic a jiných měkkýšů a korýšů, které si sami můžete vybrat přímo ze speciálního akvária. Chybět nebudou ani mléčné výrobky, sýry, delikatesy a regionální speciality z celého světa, které zákazníkům nabídne prodejna Food Story specializovaná na produkty „s jasným rodokmenem a příběhem“.
Ve spodní části tržnice čeká útulná vinotéka provozovaná ve spolupráci s předním českým dovozcem vín Global Wines. Zde bude možné vybírat z více než 800 různých etiket, které se budou prodávat za ceny z e-shopu. V případě zájmu si zákazníci budou moci nechat vytvořit dárkový koš z jakýchkoli produktů ze sortimentu tržnice. Menší koše připraví personál na počkání, větší na objednávku.

Pro své návštěvníky bude tržnice připravovat i pravidelné akce, jako jsou řízené degustace a ochutnávky místních specialit. Prostor bude možné využít i pro originální vánoční večírky, porady, tiskové konference, rodinné oslavy, ale i firemní nebo soukromé party.„Nemáme v plánu otevírat další výběrový supermarket. Dlouhá 14 bude unikátní právě svým konceptem ve stylu tržiště, takový totiž v Praze stále chybí. Měl by to být prostor, kde každý den naleznete nejen kvalitní, čerstvé a výběrové potraviny za přijatelné ceny, ale zároveň se zde budete mít možnost se scházet a potkávat jako na správném tržišti, která v Evropě mají i společenský rozměr,“ doplňuje Jakub Musial.

Číst 2082 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:26
Klára Mandausová

Klára Mandausová

Popisek

Další články

Reklama