Jak to udělat, aby vám lak na nehty doopravdy vydržel co nejdéle?

Upravené nehty jsou základem dokonalého vzhledu. Lak jim navíc dodá luxusní vzhled. Jenže jak to udělat, aby vydržel co nejdéle a nezačal se loupat hned následující den? Zkuste naše profi triky!
Napsal Soňa Kotulková Vydáno 23. září 2016
Jak to udělat, aby vám lak na nehty doopravdy vydržel co nejdéle?
1. Připravte podklad
Lak nikdy nebude dobře držet, pokud podklad nebude upravený a hladký. Proto jemně odstraňte nehtovou kůžičku (nikdy ji nestříhejte!). Slouží k tomu tzv. cuticle removery. Jsou to speciální gely, které přebytečnou kůžičku „rozpustí“ a stačí ji pak jen jemně setřít a zatlačit. Pokud nemáte hladký povrch nehtů, zahlaďte ho hrubší stranou leštičky na nehty.
 
2. Odmašťujte
I když jste předtím nehty neměla nalakované, i tehdy použijte odlakovč – tím totiž nehty snadno odmastíte a lak bude lépe a déle držet. K nehtům jsou šetrné bezacetonové odklakovače - my máme rádi například ty od značek Dermacol nebo Alessandro.
 
3. Používejte podlak a nadlak
Podkladový lak je jako první vrtstva velmi důležitý – má hned několik funkcí. „Napenetruje“ povrch nehtu a současně ho zahladí, takže nehet nepřijímá pigmenty z barevného laku a nežloutne (což se stává zejména u červených odstínů). Podklad nehet také zpevní a vyživí. Pak naneste dvě vrstvy barevného laku a vše zakončete nadlakem, který ho mechanicky chrání proti odření.
 
4. Vybírejte správně
Na trhu existují laky, které mají efekt gelu, avšak bez vytvrzování pod UV lampou. Déle vydrží a mají krásné, syté odstíny. Skvěle se nám osvědčily ty od značek Astor, Rimmel, Sally Hansen, Avon. 
 
5. Zapomeňte na vodu
Aby nehty mohly co nejlépe uschnout, snažte se je co nejdéle nenamáčet. Nalakujte si je třeba, když se díváte na televizi nebo když píšete na počítači. Chápeme, že je to těžký úkol, my to v práci řešíme desinfekčními gely. 
 

Další články

Reklama