Reklama

Jděte na krátko!

Jaro je ideální doba na změnu: přinášíme několik tipů na trendy krátký sestřih, který oživí hřívu a dodá vám novou jiskru. Se šikovnou kadeřnicí jistě najdete střih, který vám bude slušet!
Napsala Gabriela Trnková Vydáno 29. březen 2013
Ann Hathaway Ann Hathaway

Když se podíváte na hollywoodskou hvězdu Anne Hathaway v krátkých vlasech, musíte uznat, že jí to prostě sekne. Jako by byla mladší, svěžejší a krásnější. Krátké vlasy považují kadeřníci obecně za velmi slušivé a jsou jedním z trendů pro letošní jaro a léto. „In jsou mimo jiné hodně uhlazené krátké účesy s pěšinkou více na straně. Stále se drží unisex střihy: po stranách krátké vlasy a nahoře rozcuchané,“ říká majitelka pražského Salonu Unique a tisková mluvčí asociace Haute coiffure Française Zuzana Hejnová (www.salonunique.cz, www.asociacehcf.cz).

Zuzana_Hejnova

Zuzana Hejnová

Krátké vlasy mohou vyzkoušet ženy s různým tvarem obličeje. Podle Zuzany je vždy na kadeřníkovi, aby po konzultaci s klientem vymyslel takový tvar, který bude dané tváři slušet. „Vždy se snažím nezvýrazňovat to, co v obličeji příliš dominuje. Například u kulatého obličeje volím ostřejší tvary, u ostře řezaných rysů spíš zjemňuji,“ doporučuje Zuzana.

Krátký střih je určitě vhodný i pro starší ženy, jen by měl být trochu elegantnější a ‚upravenější‘ než u mladé dívky, kde se nemusíme bát divočejšího rozcuchu. Skvělé je, že krátký účes se dá pomocí stylingových přípravků upravit snadno i doma, a vykouzlíte tak různé varianty. „Obecně platí, že čím silnější styling, tím výraznější styl účesu vytvoříte. Stylingové krémy a spreje dodají účesu lesk a jemnou texturu, vosky a tvarovací gumy zase vlasy natuží a zvýrazní střih,“ říká Zuzana, která u krátkých účesů doporučuje navštívit kadeřníka minimálně jednou za měsíc.

HCF2

Foto: Haute coiffure Française

Krátký účes dělá – samozřejmě kromě perfektního střihu – i barva. „V barvení jsou nové revoluční změny, trendem jsou barvy tón v tónu. Partie se mírně zesvětlí a poté se přebarví stejným odstínem, pouze trochu světlejším,“ vysvětluje Zuzana. Nechte si od svého kadeřníka poradit, která barva vám bude slušet, a pečlivě prozkoumejte vzorník. Dejte si na čas, správná barva dělá divy a dokáže střih skvěle podpořit.

Neméně důležité jsou i další ‚detaily‘. Hitem této sezony jsou například různé doplňky, které se dají zakomponovat i do krátkého účesu. Pořiďte si třeba sponky, čelenku či mašli. „To je skvělý nápad, vyzkoušejte cokoli, co vás bude bavit. Vlasy a účesy by klientky měly brát jako zábavu,“ říká Zuzana. Takže povolte uzdu své fantazii a nalaďte se na krátké vlny!

HCF1

Foto: Haute coiffure Française

Tipy na stylingové přípravky

Pro jemný styling: L’Oréal – tvarovací pasta Tendre Forme, stylingový krém Pearly Play Ball nebo stylingový sprej Constructor
Pro výrazný styling: L’Oréal – modelovací guma Working Gum Play Ball nebo gelový vosk Fiber Mess Play Ball

Další články

Reklama