Na vlnách retra III: kosmetika a líčení

Díváte se s nostalgií na filmy pro pamětníky a stýská se vám po noblese hlavních hrdinek? Máme pro vás pět jednoduchých triků, jak si vykouzlit perfektní retrolíčení!

Napsal Zuzana Hošková Vydáno 23. leden 2013
Rita Hayworth Rita Hayworth

1. Dokonale vykreslené obočí

Ať již máte obočí tenké, nebo huňatější, nikdy nezapomínejte na jeho perfektní úpravu. Hodláte-li se stylizovat do podoby Marlene Dietrich, obočí nejlépe vykreslíte klasickou tužkou na oči. Máte-li však stejně husté obočí jako herečka Camilla Belle, sáhněte určitě po kartáčku a obočí si namalujte stíny. Skvělých výsledků dosáhnete i s barvicím fixem (například TouchBack BrowMarker).

01_Camilla-Belle-lips

2. Magické oči

Černé oční linky jsou naprostý základ. Několik tipů na jejich jednoduché nanášení naleznete ZDE. Nejlépe vyniknou v kombinaci s téměř neviditelnými pudrovými stíny. Chcete-li linku trochu potlačit, doplňte ji nestárnoucí klasikou – kouřovými očními stíny.

02_katy-perry-beautiful-eyes_1024x768

3. Šťavnaté rty jako Marilyn

Žádostivý nerovná se blyštivý. Snažte se proto vyvarovat ultralesklým rtěnkám se třpytkami. Trend pro nadcházející sezonu stejně fandí matným rtěnkám. Zkuste zvolit něco mezi – my jsme si oblíbili tyčinky Chubby Stick od Clinique, které obsahují hydratační složky. Příliš se nelesknou a rty krásně zvláční. Pro precizní nanášení doporučujeme použít štěteček.

03_makeup_blog_final_pic

4. Tvářenka pro dokonalou dámu

Nikdy na ni nezapomínejte! Vždyť co by bez ní Adina Mandlová či Rita Hayworth byly? Kromě toho, že se s ní dají korigovat drobné nedostatky, krásně projasňuje. Obličej bude vypadat svěže a odpočatě.

04_scarlett-johansson

5. Sexy nalakované drápky

Opravdové dámě nikdy nechybějí bezchybně nalakované nehty. Vybírejte klasickou červeň, tmavě vínovou nebo pudrově růžovou.

05_ditaaa

Retroobaly

K retromódě se můžete přihlásit i veselými obaly kosmetiky od značek, jako jsou Benefit nebo Artdeco. Doporučujeme například paletky od Benefitu, jež exkluzivně zakoupíte v parfumeriích Sephora. Skvělý dárek pro vaši kamarádku, co říkáte?

05_zbft_confessions_of_a_concealaholic_makeup_kit_xxx_6150_001_1000

Další kosmetické vychytávky si můžete prohlédnout v naší galerii.


Další články

Reklama