Nejlepší zimní péče

Mráz, vítr, střídání teplot - pro pleť, pokožku i vlasy kdysi pohroma, ale ne teď. Známe ty nejkvalitnější přírodní ingredience, díky kterým budete pořád krásná.
Napsala Soňa Kotulková Vydáno 11. listopad 2014
Nejlepší zimní péče

ARGANOVÝ OLEJ

Vzácný nazlátlý olej se k nám vozí z Maroka a lisuje se z plodů stromů argánie. Má výraznou vůni a je velmi drahý, protože na jeden litr je potřeba až 20 kilo jader. 

Na co ho použít:

Díky vysokému obsahu čustého přírodního vitamínu E a dalších složek je ideální na pleť i vlasy. Výborně chrání před mrazem a dokáže vyronávat přechody ze zimy do tepla. nanášejte na vlhkou pleť ( olej uzamkne v pleti vodu a bude skvěle hydratovaná). Olej můžete použít samostaně nebo pod denní krém. Před líčením ale nechejte dobře vsáknout! Výborný je také do konečků vlasů, výborně je regeneruje.

Zkuste: 

Bio arganový olej Primavera (www.greenwave.cz), Bio agranový olej Saloos ( www.saloos.cz)

BAMBUCKÉ MÁSLO

Velmi módní složka nese též název shea butter nebo máslo karité. Má krémovou texturu a získává se mletím oříšků ze stromů shea, které rostou v Africe. 

Na co ho použít:

Je vysoce výživné a tak je součástí pleťových krémů a tělové kosmetiky. Můžete ho použít i všude tam, kde je pokožka vysušená - na lokty, kolena, paty….ale i samostaně na pleť nebo na rty, místo balzámu. Skvěle dokáže vyživit i suchou kůžičku okolo nehtů. 

Zkuste: 

Značku institut Karité z Profimedu, nadýchaný tělový krém Bambucké máslo, L Occitane aj. 

MANGOVÉ MÁSLO 

Bělavý tuk je plný vitamínů, mastných kyselin a dalších pečujících látek získaných z mandlí pecek exotického ovoce.

Na co ho použít:

Na vysušené vlasy i na celé tělo a výborně regeneruje také rty.

Zkuste: 

Masku na vlasy s mangovým máslem od Klorane z lékárny, balzámy na rty od Korres ( www.korres.cz) 

Další články

Reklama