Reklama

Tipy, jak vyzrát na celulitidu

Chcete do léta vypadat skvěle v plavkách? Právě teď je nejvyšší čas se o svoje tělo začít pořádně starat. Vyzpovídali jsme fyzioterapeutku ze salonu Miracle Pavlu Palovčíkovou (www.miracleclinic.cz).
Napsala Soňa Kotulková Vydáno 07. duben 2015
Tipy, jak vyzrát na celulitidu

Za jak dlouho je možné vyhladit celulitidu? Jak?
Celulitida se dělí na dva druhy – edematozní a tukovou – a každá se dále ještě dělí na čtyři stupně. Délka léčby záleží na tom, v jakém stadiu jí začneme věnovat pozornost. Pokud začneme s příznaky bojovat ihned na začátku, bude jednodušší ji léčit. Klientkám můžeme nabídnout několik druhů léčby, například před odjezdem na dovolenou krátkodobou léčbu celulitidy pomocí přístroje Icoone v kombinaci s mezotransdukcí. Tato léčba je schopná během 14 dní redukovat nižší stupně celulitidy. Samozřejmě pro dlouhodobý efekt doporučujeme dvouměsíční intenzivní kúru, kde jsme schopni redukovat celulitidu až o dva stupně. Tuto kúru sestavujeme vždy klientkám ‚na míru‘ a kombinujeme několik druhů ošetření – například využití přístroje Icoone, Reaction, mezotransdukce nebo pomocí zábalů či masáží. V každém případě, pokud se chceme zbavit celulitidy navždy, je nezbytně nutné změnit stravovací návyky a zařadit aktivní pohyb do každodenního života, vyhýbat se stresu, přestat kouřit a omezit dlouhodobé stání či sezení.
 
Musím kvůli celulitidě nějak upravit stravu?
Úprava stravy je jednou z nezbytných součástí léčby celulitidy. Dříve se věřilo, že je celulitida výhradně genetickou záležitostí, ale v současné době už je jisté, že životní styl má na tento rozsáhlý problém zásadní vliv. Je vhodné jíst pravidelnou a vyváženou stravu s dostatkem vlákniny, vitaminů a minerálů a nezapomínat na dostatečný denní příjem tekutin. Naopak bychom se měli vyhýbat tučné a přesolené stravě, díky které naše tělo více zadržuje vodu.
 
Dá se celulitidě nějak předcházet?
Celulitida a její nedostatky jsou způsobeny genetickými faktory a zhoršují se sezením nebo dlouhým stáním, nesprávným stravováním, kouřením a stresem. To vše poškozuje nejdříve mikrocirkulaci a následně objem mezi kapilárami a buňkami. To má za následek zpomalení mikrocirkulace kombinované se zánětlivým stavem, což způsobuje otokovou celulitidu. Když se situace zhorší a metabolismus tuků je zpomalen, lokální ukládání tuků se stává viditelným (tuková celulitida) a je těžší a těžší dosáhnout jeho odstranění. Doporučujeme vyhnout se stresu, pravidelnou a vyváženou stravu a aktivní pohyb.
 
Když se pomerančové kůže zbavím, co mám dělat, aby se znovu nevrátila?
Je vhodné dále pokračovat ve zdravém jídelníčku a pravidelném pohybu. Nadále je dobré vyhýbat se dlouhodobému stání a sezení, stačí si alespoň na pár minut v rychlém tempu zahýbat nohama pro zvýšení mikrocirkulace. A redukovat stres je možné například i pomocí masáže, která uvolní stažené svaly, zlepší mikrocirkulaci tkání a navodí příjemný pocit pohody. Pamatujte, že předcházet celulitidě je snadnější než ji potom složitě léčit.
 
Jak se o partie postižené celulitidou starat doma?
V našem salonu máme od značky [comfort zone] ucelený program Body Strategist pro domácí ošetření. Tento program má tři fáze (aktivní fáze, prohloubení efektu a zpevnění). První měsíc doporučujeme klientkám používat hubnoucí náplasti Body Strategist v kombinaci s Body Strategist Cream, což je krém na lokální tukovou celulitidu s termogenickým efektem a Body Strategist Cream gel, který je možné použít na celé tělo na otokovou celulitidu. Náplasti měníme jednou denně a Cream a Cream gel používáme každé ráno a večer po dobu prvního měsíce. Druhý měsíc používáme jednou denně pouze Cream a Cream gel. A třetí měsíc opět zařadíme Body Strategist náplasti a zpevňující krém, například D-age cream. S takto sestaveným programem dosahují naše klientky viditelných výsledků. A pokud k tomuto ošetření přidáte ještě zdravou a vyváženou stravu, pravidelný pohyb a pozitivní přístup, není nic, co by bránilo vašemu vysněnému tělu.

Další články

Reklama