Reklama

Vše, co potřebujete vědět o sérech

Když občas mluvím s kamarádkami a dojde řeč na séra, říkají, že jim připadají jako předražená zbytečnost a že vlastně ani neví, jak je používat. Samostaně, na krém, ráno, večer? Je to pro ně věda. Přitom je to tak jednoduché!
Napsal Soňa Kotulková Vydáno 25. duben 2016
Vše, co potřebujete vědět o sérech
Jaké si vybrat?
Sér existuje spousta druhů a záleží na stavu vaší pleti, jaké si vyberete. Je vaše pleť dehydrovaná? Zkuste hydratační sérum. Potřebuje omladit? Zde pomůže anti-aging sérum. Když je pleť mdlá a unavená, poradí si s ní vitamínové a rozjasňující sérum. Séra můžete skvěle kombinovat s krémy s jiným účinkem – například hydratační sérum s antiaging krémem. Co je ale důležité, nejlépe budou přípravky působit, když použijete výrobky od jedné značky. Účinky se budou dobře doplňovat a nebudou se navzájem „přebíjet“.
 
Kdy a kolik ho aplikovat?
Protože jsou séra nabité aktivními látkami, stačí na celý obličej i krk nanést jen pár kapek. Proto často bývají buď v balení s pumpičkou nebo kapátkem. Obyvkle postačí 3-4 kapky. Sérum nanášejte po umytí a odlíčení, teprve pak použijte krém. Pokud to vaše pleť potřebuje, sérum používejte dvakrát denně – ráno i večer. Když uvidíte zlepšení, postačí nanášení jen na noc. Některé ženy mají séra rády jako intenzivní kúru – vypoužívají jedno (například po návratu z dovolené) a další si dopřejí až za několik měsíců. 
 
 
Jak často 
Séra jsou vhodná každý den po celý rok. S hydratačním sérem neuděláte chybu, ani když ho začnete aplikovat už ve dvaceti a hydratace neuškodí ani stárnoucí pleti. Naopak liftingová séra jsou pro mladou pleť zbytečná a zatížila by ji. Skvělou práci ale odvedou, když například potřebujete rychle vypadat hezky (např. do divadla, na večírek) – okamžitě pleť vypnou a vyhladí. A že jsou tyto přípravky drahé? Ano, jsou, ale investice se vyplatí a sérum vám vydrží dlouho. 

 

Další články

Reklama