Houpačka na větvi

Závěsný systém lan se smyčkami je tak snadný, že vzít židli a vytvořit z ní houpačku zvládne úplně každý.
Napsala Markéta Zindulková Vydáno 11. červenec 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Houpačka na větvi Houpačka na větvi

Markéta & Veronika
„Veronika je nejmladší ze tří dcer, takže pro mě stále ta malá, i když už slečnovatí. Houpání ji ale dodnes neomrzelo, jen je zapotřebí, bytelnější a krásnější model,“ říká máma Markéta.

houp.portret

Co potřebujete

Židli (nejlépe bez vzpěr u nohou), 1 cm silné lano (k výšce větve nad zemí musí být 4,5x delší), žebřík, případně štětec a libovolnou barvu na natření židle.

1. Staré židli obruste původní nátěr a dejte dvě vrstvy nového.
2. Lano rozřízněte na dva stejně dlouhé díly. Každý díl složte na polovinu a vzniklou smyčkou protáhněte jeho konce kolem větve stromu. Mezera mezi lany na větvi by měla být přibližně metr.
3. Na konci každého lana zvedněte jeho konec nahoru a na takto dvojitém materiálu uvažte smyčku tak velkou, aby se do ní vešla noha židle.

houpA houp2 houp3

4. Pevně utáhněte!
5. Smyčky navlečte na nohy židle.
6. Jakmile navléknete lana na všechny čtyři nohy, zkontrolujte, zda jsou smyčky pevné, jak je židle vysoko a jestli je v rovině. Je dobré, aby opěradlo bylo skloněné trochu dozadu.

houp4 houp1 houp6

Židli můžete kdykoli z uzlů vyjmout a schovat třeba před deštěm a pak ji zase nasadit. Lana nechte na stromech, nic se jim nestane. Zátěžové lano, polypropylen s výplní, ø 10mm, www.vacke.cz, 24Kč/m; barva na židli, Balakryl Uni S 2040-B50G, www.dumbarev.cz

Číst 2897 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:12
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama