Jak oživit šedobílý interiér? Zkuste zelenou!

Přestože stylový severský statek nabízí interiér, který vyvolává vzpomínky na svou romantickou minulost, nabízí i všechno pohodlí, jež poskytuje naše současnost. Jeho majitelka oživila bílošedý interirér zelenou barvou, která prochází místnostmi doslova jako vetkaná nit.
Napsala Marianne Bydlení Vydáno 15. květen 2014
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Jak oživit šedobílý interiér? Zkuste zelenou!

Stavení z roku 1890 zdědila interiérová designérka a stylistka Annette Nordstrøm po prarodičích. Protože je nedaleko Osla, a přitom na samotě uprostřed norské přírody, ráda v něm tráví chvíle svého volna. Ty jsou tak plné romantiky, protože ji vtiskla nejen domu, ale i okolí. Ani v přírodně utvářené zahradě nechybějí místa k posezení s přáteli. Aby je mohla sezvat v létě i v zimě, potřebovala praktickou kuchyň s dlouhým jídelním stolem. Dál už dala prostor fantazii.

zel2zel1

Kuchyň a obývák

Dominující bílou doplnila svou momentálně nejoblíbenější zelenou barvou.Ta se objevuje v textiliích, dekoračních předmětech nebo třeba i v nádobí. Skutečnost, že Annette střídavě pracuje v Ma- roku a Oslu, také nezapře. Zvláštní směs skandinávského nábytku a orientálních doplňků dává interiéru specific- kou tvář. Jelikož ráda objevuje nové věci, neustále tento prostor proměňuje. Vedle stylového nábytku nechybí ani moderní, s nímž se ovšem vypořádala po svém.

zel3zel8_copy_copy_copy

Obývák 

„Nej- jednodušší způsob, jakým lze interiér změnit, je barva. Kombinaci přírodního dřeva a černé barvy stolku z Ikea stačilo přetřít bílou, aby vynikl tvar, proskleným vitrínám chyběly vlastně jen zelené krajky,“ říká. O tom, že právě s textilem dokáže zázraky, není pochyb. Její dekorativní polštářky jsou všude, stejně jako řezané rostliny. Hlavně výrazné a zároveň nostalgické vůně jasmínu bývá v obdo- bí jeho květu v domě plno.

zel5_copyzel6_copy

Ložnice a zahrada

Mix stylů

Ačkoli je vybavení kuchyně hlavně v bílé, zelenou stejně nepřehlédnete. Pro případ, že by rodinu v budoucnu přece
jen přestala bavit, je pouze na doplňcích a dekoracích, které se mohou snadno vyměnit. Základní barevná kombinace prostupuje celým interiérem, ve kterém se propojují moderní prvky s dobovými, v kuchyni třeba v podobě závěsných svítidel z Ikea a dřevěného rustikálního stolu nebo v čistých liniích kuchyňské linky se sporákem v retrostylu. Na stěnách visí vedle sebe obrazy současných malířů, staré lucerny a zrcadla v historizujících rámech. Skandinávskému nábytku sluší dokonce i arabská ornamentalistika. 

Chytré nápady

Obývací pokoj má původní podlahu, světle šedé stěny s bíle natřeným obložením i stropem. Z romanticky půvabných zákoutí, která prostor nabízí, patří k nejžádanějším místo s polstrovanou pohovkou a spoustou nápaditě dekorovaných polštářků. Protože lněné povlaky navrhovala a šila sama majitelka, není divu, že se na nich objevuje zelená barva. Zároveň je i autorkou židle ze staré dřevěné bedny a polstrovaného sedáku. Stačilo už jen dodat stolek po babičce. Číst 4186 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:21
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama