Reklama

Kde všude lze využít LED osvětlení?

Komerční článek - Pokud zvažujete změnu stávajícího osvětlení, pravděpodobně Vás napadlo investovat do technologie LED, s níž jistě ušetříte. Kde všude lze ale takové LED žárovky, LED trubice či LED pásky využít?
Napsala Tipa.eu Vydáno 09. říjen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Kde všude lze využít LED osvětlení?

Propagace značky Tipa.eu.
Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

LED (Light-Emitting Diode) je vlastně polovodičový světelný zdroj, který v dnešní době zná snad každý. Také proč ne. Vždyť se jedná o velice šetrný způsob svícení, který se oproti svícení „klasickému“ bezpochyby vyplatí. Možná ale nevíte, jak široký je dnes sortiment LED osvětlení, což kupříkladu jasně dokazuje nabídka e-shopu Tipa.eu. Pojďme si tedy alespoň zevrubně přiblížit, kde všude a jak lze využívat např. LED žárovky, LED pásky či LED trubice.

LED osvětlením interiéru získáte více než zdroj světla

V interiérech potřebujete samozřejmě nejvíce zdroj světla. K tomu se výtečně hodí LED žárovky, které si lze aktuálně pořídit v nesčetném množství variant, a to včetně barev samotných diod. Pokud si tedy kupříkladu v ložnici potrpíte na intimní osvětlení, s LED žárovkami to není sebemenší problém.

Dalším kvalitním zdrojem světla do interiéru s „nálepkou“ LED osvětlení jsou nejrůznější druhy svítidel, nočních světel, které mj. umí samy automaticky rozlišit den a noc, případně mají detektor pohybu, ale také stolní či nástěnná svítidla.

Aby toho nebylo málo, další alternativou jsou LED pásky a LED trubice, díky kterým lze dosáhnout praktického svícení i zajímavých světelných efektů. S LED pásky a LED trubicemi totiž můžete osvítit kontury ploch, hodí se i pro nasvícení určitých míst (např. obrazů) a v neposlední řadě Vám dodají světlo nad kuchyňskou linku.

Hodí se LED osvětlení i do exteriéru?

Samozřejmě že v interiérech využití LED osvětlení nekončí. Takové LED žárovky jsou třeba ideálním řešením pro balkony, terasy, verandy nebo pro zahradní domky. Využití LED pásků a LED trubic se zase nabízí na příjezdových cestách či na zahradách, kde mohou sloužit jak k orientaci, tak jako dekorace. Můžete je zároveň použít pro osvícení kontur ploch bazénu, což je ideální řešení pro noční koupání. Ve vodě lze ovšem koneckonců vsadit i na solární podvodní reflektory. S LED osvětlením zkrátka máte pestrou možnost využití.

Číst 1919 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:16
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama