Koupě nebo pronájem bytu v Praze? Nejvíce „in“ jsou mezonety

Komerční článek – Mezonetový byt představuje dva bytové prostory umístěné nad sebou. Mezonet může vzniknout buď spojením dvou „obyčejných“ bytů nebo může být takto přímo navržen. Oba prostory spolu spojuje schodiště. Výsledný byt je vzdušný a prosluněný díky velkým oknům a vysokým stropům. Při současném trendu bydlení v otevřených prostorách představuje mezonet jednu z ideálních variant.
Napsala Remax Vydáno 27. červen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Koupě nebo pronájem bytu v Praze? Nejvíce „in“ jsou mezonety Koupě nebo pronájem bytu v Praze? Nejvíce „in“ jsou mezonety

Propagace značky Remax.
Marianne Bydlení není jeho autorem a nemá vliv  na jeho obsah.

Největší výhody mezonetů

  • praktické využití prostoru
  • moderní a luxusní bydlení
  • ekonomický systém vytápění – stačí topit ve spodní části – do vyššího patra, kde se většinou spí, teplota jednoduše vystoupá
  • každý člen rodiny má své soukromí – spodní část bývá společná, v horním patře má každý své zázemí
  • možnost vícegeneračního bydlení – mezonet v sobě spojuje výhody bytu i rodinného domu

remax-c01

Výhodná investice nejen v metropoli

Odborníci z realitní kanceláře RE/MAX Česká republika uvádí, že zájem o mezonetové bydlení u nás má stále vzrůstající trend. Nejvýraznější nárůst zájmu o mezonety byl za poslední kvartál zaznamenán v developerských projektech v Praze. Poptávka po tomto typu bydlení v příštích letech pravděpodobně ještě poroste. Jde tedy o velmi výhodnou středně- až dlouhodobou investici. Očekáváme totiž, že hodnota těchto bytů do budoucna nebude klesat – spíše naopak.

Každý 6. obyvatel metropole si přeje bydlet v mezonetu

V souvislosti s nárůstem zájmu o tento typ bydlení prováděla řada realitních makléřů různé průzkumy, ze kterých vyplynulo, že téměř každý 5. - 6. Pražan by si přál bydlet v mezonetu. Realitní kanceláře v Praze dále uvádí, že každý 10. - 11. obyvatel metropole dokonce přímo zvažuje koupi nebo rekonstrukci svého bytu na mezonetový. Stačí k tomu, aby byl volný byt nad nebo pod jeho stávajícím bydlením.

Pokud vás nezaujaly mezonety kvůli nutnosti každodenního šlapání do schodů, další zajímavou variantu vzdušného bydlení představují tzv. lofty. Jsou to byty vzniklé například přestavbou starých továrních hal. Oproti mezonetům mají také nižší pořizovací cenu. Pokud stále nevíte, jaký typ bydlení bude pro vás ideální, můžete nejprve využít možnosti krátkodobého pronájmu bytu v Praze a až potom se rozhodnout, v jakém typu nemovitosti se usídlíte na stálo.

Číst 1644 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:11
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama