Městský venkov

I v moderním domě může váš životní styl navazovat na to nejlepší z minulosti.

Napsala Marianne Bydlení Vydáno 14. září 2012
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Městský venkov Městský venkov

Nechte se inspirovat projektem Zelený dům, vytvořeným pro rodinné sídlo rodiny Kennedyů na předměstí New Yorku. Po velké povodni zůstal jejich dům zamořený černou plísní a ve chvíli, kdy se jejich čtyřem dětem začaly zhoršovat zdravotní problémy, pustila se rodina do velké rekonstrukce. Přestože vše běželo podle nejnovějších ekologických inovací, cílem bylo ukázat, že i ekologický design může působit tradičně a útulně. Všechno, do posledního hřebíku, je tu zrecyklované. V tomto duchu je nové bydlení dotažené až do úplného finále.

Tím jsou interiérové dekorace. Mary Kennedy požádala o pomoc se zařízením Annette Lundh, hlavní návrhářku firmy Gant Home. „Jsou to obdivuhodně optimističtí lidé s osobními vazbami a se širokým spektrem zájmů. To velmi dobře koresponduje s filozofií značky,“ říká Annette. Prolnutí tradic s budoucností, starého a nového hrálo při přestavbě domu zásadní roli. Mary a Annette vybraly nové textilie, které mají umocnit atmosféru domu. Stylové přehozy, ručníky a ložní prádlo, měkké tóny barev s důrazem na bílou vytvářejí klidný pocit a dávají všem pokojům společný elegantní základ.

Kennedyovi tak získali pěkný a zdravý dům, který ukazuje způsob, jak může být moderní bydlení nejen příjemné, ale i ohleduplné k přírodě. Na první pohled je znát, že se tu žije moderně a s využitím všech civilizačních vymožeností, ale pohled na modrobílé utěrky a kostkované přehozy vás v myšlenkách odvede ke kachlovým kamnům vašich prababiček – a je úplně jedno, jestli žijete na předměstí amerického velkoměsta, na pražské periferii, nebo uprostřed šumavských lesů. Právě v tom je univerzálnost dobrého designu – že funguje všude na světě.

Číst 1892 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:01
Více z této kategorie: « Svátky práce Na zdraví! »
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama