Místo krbu biokrb

Živé plameny v domácím krbu můžete mít i bez dřeva, elektřiny a plynu. Biokrby nepotřebují údržbu, komín ani kominíka.

Napsala Eva Šuhájková Vydáno 24. září 2012
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Místo krbu biokrb Místo krbu biokrb

Proč je máte mít

Koupíte, rozbalíte, postavíte, zapálíte a dál si už jenom užíváte krbovou pohodu...

Funkčnost

Biokrby spalují speciálně upravený biolíh, který hoří žlutým plamenem, bez dýmu a zplodin. Protože nemusejí mít komín, můžete je použít jak v obývacím pokoji, tak třeba i v koupelně. Po postavení jsou ihned schopné provozu. Typy s výkonem 3 až 4 kW proteplí i jednu větší místnost.

Design

Vyrábějí se v několika variantách – stolní, volně stojící, vestavné a závěsné. Mají klasické i moderní designy, v materiálech vedle mramoru a keramiky dnes převažuje kombinace nerez oceli a skla. I když jsou určeny pro interiér, hezké budou také v zimních zahradách a na terasách.

Instalace

Volně stojící biokrby můžete postavit téměř kamkoli. Vestavné mohou být i oboustranné, takže se užijí i v příčkách z nehořlavých materiálů. Závěsné nainstalujete na stěnu a na strop stejně snadno jako obraz nebo lustr. Stolní varianty jsou skvělou dekorací stolů a polic všech druhů.

Doplňky

Mezi doplňky pro biokrby patří keramické břízy, které jsou k nerozeznání od pravého dřeva. Výrobci nabízejí také dekorativní oblázky, kameny, šišky a polena v přirozených barvách. Požitek z plamene umocní i vůně – prodávají se speciální vůně, které lze přidávat přímo do biopaliva.

Co musíte vědět

  1. Než koupíte Přesvědčte se o kvalitě konstrukce a zpracování, vyžádejte si informace o bezpečnosti produktu a krb si nechte předvést při provozu.
  2. Bezpečnost Během hoření se krb silně ohřívá, takže při dotyku hrozí popálení. Ochránit před úrazem děti a domácí mazlíčky proto nebude jednoduché.
  3. Podmínky Bezpečná vzdálenost biokrbu od záclon, závěsů a lůžkovin je dva metry, vzdálenost od stropu do oblasti hoření je 1,8 metru, pro závěsné typy platí i vzdálenost 60 cm od podlahy. Pro jistotu mějte doma vhodný přístroj na hašení.
  4. Palivo Jeden litr biolihu vystačí minimálně na 3 až 5 hodin hoření v závislosti na výkonu biokrbu. Přestože hřeje, za hlavní zdroj vytápění se nehodí.
Číst 1811 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:01
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama