Nastal čas dýní

Slovenský Ateliér Papaver pro vás připravil návod, jak si vytvořit nádhernou podzimní květinovou dekoraci, kde je dýně použita jako nádoba pro aranžmá. Společně s řezanými květinami jde o skvostnou kombinaci, která rozzáří každý interiér.
Napsala Marianne Bydlení Vydáno 01. říjen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Nastal čas dýní

Díky návodu od Ateliéru Papaver je výroba podzimní květinové dekorace opravdu snadná. Stačí jen sledovat návod.

Potřebujeme:

středně velkou dýni, řezané květiny v podzimních barvách, můžeme použít i různé sukulenty, aranžérskou hmotu, nůž a zahradnické nůžky

IMG_8259_copyIMG_8267

Postup práce:

Odřežeme vrchní část dýně a vydlabeme její vnitřek. Následně do ní vložíme mokrou aranžérskou hmotu, kterou jsme si připravili nejlépe den předem. Jednotlivé řezané květiny jemně zapichujeme do hmoty, přičemž nejvyšší umístíme do středu dýně. K jejímu okraji se délka květin postupně zkracuje tak, aby vytvořily příjemně svažující se okraj aranžmá. Začínáme s většími a výraznějšími rostlinami, ty budou tvořit základní kostru aranžmá, a postupně přidáváme ty s drobnějším květenstvím. Použít můžete i sukulenty. Odstraňte z kořenů hlínu a drátem přepíchněte jejich stonek v nejhrubší části. Drát nám totiž slouží jako náhrada pevného stonku.

IMG_8273IMG_8281

Na aranžmá na fotce jsme použili tyto řezané květiny:

ostálka (Zinnia), plody třezalky (Hypericum), čajové růže, eryngium (Erygnium), echinacea (Echinacea), vřesovec (Erica), protea (Protea), nepravý šafrán (Carthamus), černucha (Nigella), sukulent  

Ještě stále je možné natrhat si v zahrádce:

bordó nebo zelené listy dřišťálu (Berberis), oranžové mochyně (Physalis), květy hortenzie (Hydrangea), vřesy (Calluna)…  

IMG_8286IMG_8297

Co se zbytkem dýně:

Pokud se vám povedlo vrchní část dýně hezky odřezat, nemusíte ji vyhodit. Jemně ji zakomponujte do samotného aranžmá, případně jenom tak opřete o dýni. Využít se dá i jako dekorativní podložka, na kterou položíte čajovou svíčku.

IMG_8338IMG_8325

Další nápaditá aranžmá a spoustu inspirace najdete na webu atelierpapaver.sk.

Číst 3017 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:16
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama