(Ne)viditelný design

Pusťte si plastový nábytek do domu! Rušit vás rozhodně nebude. Je totiž sotva vidět!
Napsal Zuzana Hošková Vydáno 21. srpen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
(Ne)viditelný design

Ty tam jsou doby, kdy byl plast vnímán jako něco podřadného. V interiéru mu to naopak sluší a umí se tvářit nanejvýš sofistikovaně. Zářným příkladem jsou například plastové doplňky značky Kartell. Jejich nábytek slaví po celém světě obrovský úspěch, a jak by také ne, když jedním z designérů, se kterým spolupracují, je známý extrovert a úspěšný designér Philippe Starck.

A byl to právě on, kdo pro Kartell navrhl řadu Ghost. Židle z této série se staly nesmrtelným evergreenem, který do svého interiéru přivítal nejeden vášnivý milovník designu.

Pozadu v tomto trendu nezůstal ani celosvětově populární severský design. Oblíbenou švédskou Ikeu zde nyní necháme stranou a podíváme se do Dánska. Třiapadesátiletý návrhář John Brauer nás zcela okouzlil svým stolkem Illusion. Inspiraci designér nejspíš hledal v šapitó a kabaretu při vystoupení kouzelníka. Johnu Brauerovi se jeho trik opravdu vyvedl, a svůj stolek tak nechal ‚zmizet‘ pod nařaseným ubrusem. Opravdu nádherný nábytkový kus, a přitom celkem dostupný (cena začíná zhruba na 180 eurech, tedy asi na 4700 korunách).

V české kotlině je tento trend zastoupen například neviditelnou plechovkou s neviditelným brčkem od DT GLASS. Pro firmu ji navrhla designérka Matali Crasset a vyrobili ji tradiční železnobrodští skláři.

Podívejte se do galerie, a zjistíte, jak (ne)viditelný design stylově nakombinovat!

Číst 2569 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:14
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama