Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Tři splněná přání

Magda a Tomáš chtěli, aby obývací pokoj měl pár dalších funkcí, pro něž nebylo dost místa jinde v panelákovém 2 + 1. Designérka jejich přání vyhověla, a ještě sem vnesla i styl a kus lesa.

Redakce Marianne | 15. 10. 2014

V čem byl problém

Obývací pokoj byl zařízený předchozími majiteli bytu, staršími manžely. K jeho vybavení patřila postel, sedačka, nízký stolek s křesly, velká skříň a sektorová sestava. V části u okna stála dvojice stolků – jeden s televizí, druhý s květinami. Byly tu staré radiátory i rozvody elektřiny, křivé stěny. Pokoj působil stísněně a nemoderně, místy i temně.

Naše řešení

V pokoji jsou tři zřetelné zóny – jídelní se stolem a židlemi, relaxační s rozkládací pohovkou a u okna také pracovní
se stolem a židlí. Jsou tu četné úložné prostory – zásuvky u pracovního stolu, komoda u pohovky, sestava polic u okna, polička nad peřiňákem a skříňky pod televizí. Jsou tu nová otopná tělesa i rozvody elektřiny, stěny jsou srovnané. Pokoj je světlý a působí nadčasově.

Nákupní košík

Instalace a stavební práce 161 873 Kč

Úpravy povrchů 46597Kč

Nábytek a vybavení 94271Kč

Osvětlení 15 171 Kč

Textil 7530Kč

Doplňky 23 066 Kč

Celkem 348 508 Kč

Magda Podešvová s přítelem Tomášem Strnadem si na pražském sídlišti pořídili byt, který kompletně zrekonstruovali. Řešení obývacího pokoje si však nechali až na konec. „To byl oříšek, protože pokoj je hodně úzký, a navíc jsme chtěli, aby splňoval funkce, které se nedaly naplnit jinde,“ zasvěcuje nás Magda a Tomáš dodává: „Kuchyň je malá, velký jídelní stůl se do ní nevešel, a tak jsme jej chtěli umístit do obývacího pokoje. Oba dost pracujeme na počítači, ale nechceme si práci přenášet do ložnice, proto jsme měli představu, že i pracovní stůl by měl být v obývacím pokoji.“ 

sirka1

PŘED

sirka2

PO

Interiérová designérka Lenka Hlaváčová tedy řešila úkol, jak docílit, aby pokoj umožnil komfortní stolování i posezení s příbuznými a přáteli, aby v něm mohli zůstat i na noc a aby tady mohli Magda i Tomáš také pracovat. „Pokud je někde na internetu nebo v časopise něco zaujalo, ukázali mi to a snažila jsem se výběr z těchto podnětů zapojit do celkovéhokonceptu proměny,“ vysvětluje designérka. Tak to bylo například s tapetou s motivem březového háje. „Les a vůbec dřevo mám ráda, chtěla jsem je proto i doma,“ říká Magda k tapetě, jejíž styl předznamenal přírodní ladění tohoto pokoje. 

vyska1_copy

PŘED

vyska2_copy

PO

Lenka Hlaváčová pomocí tapety elegantně vymezila pracovní zónu u okna. Ohraničit ji ale může také závěs, který se dá stáhnout ke stěně, vrstva látky přitom opticky nijak neruší, neboť se kryje s předělem mezi tapetou a jemně zeleným nátěrem stěny. Původně se počítalo s variantou pracovního stolu po celé délce stěny u okna. „U nás je ale k oknu zapotřebí volný přístup, a tak jsme se rozhodli pro kratší verzi pracovního stolu,“ vysvětluje Tomáš. Stůl s nápaditými, a hlavně vzdušnými nožkami vyrobil truhlář na mírupodle návrhu designérky, takže bezvadně zapadá do zákoutí u radiátoru. 

Snimek_obrazovky_2014-10-13_v_16.21.49

Snimek_obrazovky_2014-10-13_v_16.21.32

Taky potah rozkládací sedačky byl zvolen tak, aby úzkou místnost neutěsnil. Iluzi březového háje na tapetě v pokoji stylově rozvíjejí ještě dva další prvky. Jednak podlaha, která díky svému dekoru evokuje prkna z masivu, ačkoli jde o laminát, a jednak obklad ze smrkových palubek na stěně naproti oknu. Ze dřeva je také na míru vyrobený peřináč za pohovkou, jehož horní deska slouží také jako praktická odkládací plocha, dále komoda vedle pohovky a z brazilského dubu jsou i obě stolní desky. 

Snimek_obrazovky_2014-10-13_v_16.17.29Snimek_obrazovky_2014-10-13_v_16.22.05Snimek_obrazovky_2014-10-13_v_16.17.41