Proměna: Výměna postýlek v dětském pokoji

Stačila trocha barev a jden nevšední nápad, aby pro malého Míšu vznikl originální dětský pokoj. Kdo říká, že po odrostlých dětech se dá dědit jenom oblečení?
Napsal Zuzana Veselá Vydáno 22. září 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Proměna: Výměna postýlek v dětském pokoji

V čem byl problém

Tříletému Míšovi měl už brzy přibýt mladší bráška a společné spaní v ložnici rodičů se tak zvolna chýlilo ke konci. Dětský pokoj ale ještě nebyl úplně dokončený a dostatečně zabydlený na to, aby se tam Míša mohl hned přestěhovat a cítit se dobře.

Naše řešení

Po dohodě s maminkou Radkou se interiérová designérka Petra Weissová rozhodla přemístit sem originální dětskou postel z pokoje vlastního syna
Huga a dotvořit ho barvami a původními doplňky tak, aby se v něm rychle zabydlel a měl zároveň dost místa na oblečení a hračky i prostor, který se bude hodit, až povyroste.

Nákupní košík

Nábytek 30 682 Kč
Osvětlení 1708 Kč
Textil a barvy 7013 Kč
Celkem bez doplňků 39 403 Kč

Doplňky 16 923 Kč
Celkem s doplňky 56 326 Kč

Které dítě by netoužilo mít ve vlastním pokoji prolézačku? Synovi designérky Petry Weissové Hugovi se to splnilo – maminka mu navrhla a nechala vyrobit netradiční postel s velkými kruhy po stranách, se kterými se užije spousta legrace. Hugo ale rychle rostl a brzy mu postel byla malá. V té době Petru oslovila s prosbou o pomoc s dětským pokojem kamarádka Radka, maminka tehdy tříletého Míši, kterému se měl za nějaký čas narodit bráška. Jak to udělat, aby se Míša mohl postupně přesunout z ložnice rodičů do vlastního pokojíčku, a jak ho zvelebit, aby se mu tam líbilo? Odpovědí se ukázala být právě Hugova stará postel. Ten ji Míšovi ochotně přenechal a Petra vymyslela, jak uspořádat a barevně ztvárnit zbytek dětského pokoje.

Odrazila se od zelené, kterou byla postel natřená, přidala uklidňující světle hnědou a špetku modré, kterou má Míša rád. Funkční části, jako je vestavěná šatní skříň, deska psacího stolu, police nebo otevřená skříňka na knížky a hračky, zůstaly bílé, aby pokojíček neztratil lehkost. Zároveň dala průchod vášni, kterou má Radka pro designový nábytek Vitra – u psacího stolu proto stojí klasická židle Panton a o kousek dál plastový slon. Míša po Hugovi nezdědil jen veselou zelenou postel, kterou mu kamarádi závidí, ale i krabice na hračky, kufřík s obrázkem traktoru nebo sedací polštářek. Proměna proběhla v předstihu, aby měl Míša čas si na vlastní pokoj zvyknout, ale už během pár dní tu spokojeně spal a na rodičovskou ložnici si ani nevzpomněl.

Kruhy 

Petra se při navrhování dětské postele nechala inspirovat zejména prolézačkami, které jsou v pražském parku Stromovka, kam se synem rádi chodí - jsou to půlkruhy z živého vrbového proutí, ve kterých si děti užijí spoustu zábavy. Materiál, který zbyl z kruhových výřezů v bocích, navíc zužitkovala jako šikovné nástěnky.

 

Číst 5223 krát Naposledy změněno úterý, 22 září 2015 18:50
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama