Trendy v koupelnách: 3D obklady, ekologické baterie a dlažby z recyklovaných materiálů

Největší evropský veletrh keramiky Cevisama ve španělské Valencii určil trendy na rok 2015 v oblasti vybavení koupelen, obkladů a dlažeb. Hlavním trendem budou velkoformátové 3D obklady v tlumených odstínech béžové, šedé a bílé. Hitem budou také ekologické baterie a recyklované materiály.
Napsala Redakce Vydáno 08. březen 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Trendy v koupelnách: 3D obklady, ekologické baterie a dlažby z recyklovaných materiálů

Veletrh Cevisama je největší světová výstava tohoto druhu, na ploše 120 tisíc m2 se zde prezentuje kolem osmi set vystavovatelů z celého světa. V minulém roce výstava ukázala pokračující trend obkladů a dlažeb v betonovém a retro stylu. Retro dlažby jsou sice stále v nabídce i na letošní výstavě, ale oproti loňskému roku jsou potlačeny a neobjevují se nové motivy. Letos tak budou hlavním trendem velkoformátové rektifikované 3D obklady v tlumených odstínech béžové, šedé a bílé. "Na trhu sice 3D obklady nejsou úplnou novinkou, letos je ale z nabídky na veletrhu zřetelný jejich masivní nástup. Provedení řady vystavovatelů bylo skutečně fantastické, takže se zákazníci mají na co těšit," říká Milan Marek, obchodní zástupce koupelnového studia Stefano, které 3D obklady nabízí v Česku. 

Mezi další trendy patří napodobeniny přírodních materiálů, které jsou nerozeznatelné například od kamene, dřeva či kovu. Standardem se stávají velkoformátové materiály o rozměrech u obkladů 30x90, 30x100 a u dlažeb 80x80 a 60x120 cm. Jelikož se jedná o prakticky bezespárovou pokládku, není problém je aplikovat i v menších místnostech. Většina trendů se nese v duchu ekologie, na trh se dostává čím dál více obkladů a dlažeb z recyklovaných materiálů.

Více než tři čtvrtiny evropských koupelen mají jen sprchový kout

Výstava přinesla také jeden zajímavý fakt, a to že 85 procent návrhů evropských koupelen obsahuje jen sprchový kout. Vana se tak stala pouze designovým prvkem ve velkých koupelnách. Vodovodních baterie jsou čím dál častěji ovládané ekologicky šetrnými elektronickými systémy. Dalším příkladem vstupu ekologie je třeba systém Cold-tres, který využívá patent základního nastavení páky u baterie na studené vodě, ke které se teplá voda pouze přimíchává. Díky tomu systém dosahuje výrazných úspor teplé vody.

Číst 2687 krát Naposledy změněno pondělí, 13 duben 2015 16:06
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama