Vaše plíce to ocení

Kde vzít zdravý vzduch, když hlavně ve městech už ani není? Doma vám ho vyrobí čistička vzduchu. Oceníte to i ve chvílích, kdy při inverzi nelze větrat.
Napsala Eva Šuhájková Vydáno 10. květen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Vaše plíce to oceni Vaše plíce to oceni

Volba podle technologií

 

  • Absorpční

Přístroje s absorpčním principem čištění vzduchu využívají kombinaci aktivního uhlíkového filtru s HEPA filtrem, který zadrží i ty nejmenší mikroorganismy, částečky pylů a prachu. I když účinnost těchto typů čističek dosahuje až 99,9 %, plyny a pachy neodstraní.

  • Ionizační

Ionizační aneb elektrostatická technologie obohacuje vzduch o lehké záporné ionty, čímž podporuje psychiku a imunitní systém. Záporné ionty se ve vzduchu navazují na kladné ionty nečistot a ty se pak zachytávají na nejbližších plochách. Neničí mikroorganismy.

  • Ultrafialové

Čističky vzduchu s ultrafialovou technologií dokonale zničí mikroorganismy – bakterie, viry a toxické látky. Reakce probíhají pod vlivem ultrafialového záření ze speciální ultrafialové lampy a v přítomnosti katalyzátoru, kterým je třeba oxid titanu. Neeliminuje pevné částice.

  • Kombinované

Více technologií, čímž mnohem účinněji čistí nebo ionizují vzduch a odstraňují plyny i zápachy. Některé umožňují také kombinace filtrů podle aktuálních potřeb (protialergenní, protichřipkový apod.). Na trhu jsou i typy přístrojů s omyvatelnými filtry či kazetou.

 

Číst 1474 krát Naposledy změněno čtvrtek, 16 duben 2015 14:07
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama