Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Žlutá radost

Když je vám osmnáct, je nejvyšší čas nahradit malou postel spacím ‚letištěm‘ a pořídit si velký pracovní stůl.

Redakce Marianne | 8. 10. 2013

„Studentský pokoj potřebuje úložné prostory. I v době počítačů studujeme z knih.“ - interiérová designérka Lenka Hlaváčová

V ČEM BYL PROBLÉM

Pokoj je atypicky úzký a dlouhý. Nábytek umístěný podél dlouhých stěn ho opticky ještě prodlužoval a vysoký strop umocňoval pocit strohosti. Tereza spala na obyčejné válendě, pracovní stůl by také snesl zvětšení svých rozměrů. Nábytek si říkal o modernizaci a celý prostor o nové barevné a stylové pojetí.

NAŠE ŘEŠENÍ

Dlouhý pokoj jsme rozdělili na dvě zóny – odpočinkovou a pracovní. Nábytek je podle návrhu naší designérky vyroben na míru. Díky tomu je jím účelně vykryt celý prostor pokoje a vytvořena jednotná stylová působivost. V případě skříní jsme při tom využili korpusy starých skříněk, s nimiž Tereza vyrůstala a měla k nim vztah – přidali jsme k nim nové dveře, a tak jsme je zakomponovali do celku.

NÁKUPNÍ KOŠÍK

Výmalba 2 800 Kč

Nábytek 69 756 Kč

Osvětlení 9 016 Kč

Celkem 81 572 Kč

Textil 13 272 Kč

Dekorace 12 102 Kč

Celkem 106 946 Kč

before_MG_7424

PŘED  a PO

„Před osmi lety mi do dětského pokoje rodiče nechali vyrobit nábytek od truhláře a já ho měla ráda, bylo mi líto ho vyhodit,“ říká Tereza. Vzhledem k tomu, že skříně jsou z kvalitního dřeva, rozhodla se naše designérka použít jejich korpusy a dát jim nová dvířka. „Pro ten Terezčin pocit z kontaktu s důvěrně známou věcí tu něco zůstalo, a přitom jsem skříním dala modernější styl a mohla je začlenit do nové koncepce pokoje,“ říká Lenka Hlaváčová.

„V původním pokoji navíc byla každá skříňka jinak vysoká, široká, a ještě byly otevřené, takže i když bylo uklizeno, působilo to neuspořádaně,“ dodává designérka. „Řešila jsem to volbou jednotného typu skříněk a uzavřením alespoň některých z nich – tím se prostor sjednotil a zklidnil. Další nábytek jsem navrhla na míru, protože pro rozmístění běžného nábytku tady stále nějaké centimetry chyběly nebo přebývaly.“ Díky tomu je postel dokonale zabudovaná do prostoru u okna a kolem ní i pod ní jsou vytvořeny příjemné odkládací a úložné prostory. A stejně tak stůl naproti.

Uvedené problémy totiž vedly také k nápadu rozdělit pokoj do dvou zón pomocí umístění šatní skříně – jedné z těch starých, která dostala nová dvířka, a navíc i nástavec, aby dosahovala do stropu. Vznikla tak odpočinková zóna s postelí a pracovní zóna se stolem. Co se týče barev, je Tereza spíš sportovní typ, není na růžovou. „Mám ráda oranžovou,“ říká. Naše designérka tedy kombinovala jemnější tóny světle oranžové se žlutou.  

Žlutá radost