Zvolit dřevěná, hliníková či plastová okna?

Komerční článek - O dřevěných, hliníkových a plastových oknech i vchodových dveřích toho lze napsat skutečně hodně. Pojďme tedy alespoň zmínit několik základních údajů, které by Vám měly při jejich výběru pomoci.
Napsala Oknoplastik Vydáno 09. říjen 2013
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zvolit dřevěná, hliníková či plastová okna?

Propagace značky Oknoplastik.
Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Výměna oken, případně vchodových dveří čeká jednoho dne snad každého, je tedy dobré být teoreticky připravena. Jenže jakmile se do této problematiky ponoříme o trochu více, je jasné, že v této oblasti jednoznačné odpovědi neexistují. Přesto lze uvést několik faktů, které by Vám mohly s případným výběrem pomoci. Jestliže tedy začínáte zvažovat, že si pořídíte nová okna a vchodové dveře, čtěte dále.

Plastová okna a vchodové dveře

Plastová okna a vchodové dveře (o dveřích více zde) jsou nejlepší z hlediska tepelně-izolačních vlastností. Jedná se tedy o spolehlivou ochranu proti chladu a horku, jakož i proti hluku z prostředí. U plastových oken a vchodových dveří je také nutné vyzvednout pestrou nabídku, příznivé ceny a jejich nízkou náročnost na údržbu. Problémem by naopak mohla být horší opravitelnost a také poměrně vysoká ekologická zátěž.

Okna a dveře z hliníku

Hlavní výhodou hliníku je velká odolnost proti vlivům prostředí a rovněž proti mechanickému poškození. S tím je pochopitelně spojena skutečně dlouhá životnost, která se v mnoha případech jeví až jako zcela neomezená. U hliníkových oken a dveří však počítejte s vyšší cenou a rovněž tepelně-izolační vlastnosti jsou ze všech třech materiálů nejhorší. To ovšem neznamená, že vyloženě špatné.

Dřevěná okna a vchodové dveře

Ani dřevěná okna a vchodové dveře nedosahují kvalit tepelně-izolačních vlastností výrobků z plastu. Dřevo je navíc celkem náročné na údržbu a nepatří ani k nejlevnějším. Jenže… Velkou výhodou dřevěných oken a vchodových dveří je jejich přírodní vzhled, vysoká ekologická šetrnost a zároveň velmi dlouhá životnost, které se např. u dubu pohybuje okolo tří set let. Jejich krásný vzhled tedy může provázet několik generací.

Číst 1376 krát Naposledy změněno středa, 14 leden 2015 15:16
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama