Reklama

V šatníku: Co ráda nosí Kristina Netíková, spolumajitelka Bistra No. 19

Kristina Netíková se v poslední době věnuje především projektu Zástěrka, ve kterém spolu s Lucií Pavláskovou přináší vize moderní zástěry od nejvýraznějších českých návrhářů. Celý nápad vznikl z potřeby „současné“ zástěry pro zaměstnance Bistra a jejího marného hledání. Z projektu Zástěrka se brzy stal fenomén.
Napsal Vydáno 10. srpen 2015
V šatníku: Co ráda nosí Kristina Netíková, spolumajitelka Bistra No. 19

Snimek obrazovky 2015 08 11 v 10.24.52Jak vás vlastně napadlo nechat si navrhnout zástěru od předních českých návrhářů?
Pátrala jsem po zajímavých zástěrách, ale nabídka na trhu byla velmi malá. Přitom stejně jako se vyvíjí kuchyně a styl života, je i zástěra prvkem šatníku s vlastní evolucí. I ze zástěry se může stát rodinné stříbro, které se dědí, pro naše vnučky může být jednou výpovědí o tom, jaká bývala móda za časů jejich babiček.

Co ráda nosíte?
Věci, které odrážejí to, jak se zrovna ten den cítím. Je důležité, aby člověk v tom, co má na sobě, nevypadal jako v kostýmu, někdy tak působí i módní trendy, když nesouzní s osobností jejich nositele.

Jaké věci vás baví?
Mám ráda módu českých návrhářů, protože mě baví možnost být s tvůrcem oděvu v kontaktu. Je skvělé pokud vám Jakub Polanka nebo Denisa Nová poradí, jak a co z jejich kolekce nosit. Ze zahraničních návrhářů mám ráda klasické italské módní domy Salvatore Ferragamo, Prada, Etro a slabost mám pro potisky od Kenza.

Módní řetězce vás moc nelákají?
Při nákupech se řídím heslem, že méně je více. Konzumní přístup k nákupům i k módě mi není blízký. To už raději „ekologický přístup" second handů. Kdysi jsem ráda chodila do Senior Bazaru a dodnes mám odsud několik krásných starých kožených kabelek a šperků.

Nakupujete i na cestách?
Nejraději ve Španělsku, jezdíme tam pravidelně každý rok v létě. Najdu tam nesrovnatelně větší výběr ve svojí velikosti a nikdy nezapomenu zajít do obchodu, který je přímo v továrně Camper v mallorské Ince.

Vypadá to, že raději nosíte šaty.
Mám teď takové nedžínové období, chci víc nosit ženské věci, šaty a sukně. Nakonec ale stejně často ráno vybíhám z domu v černých kalhotách, balerínkách a bílé košili...

 

Kristýna Mazánková

Reklama