Letošní MUST HAVE: bílé tenisky

Nemusíte hrát tenis na Wimbledomu, ani být aktivní na fotbalovém hřišti – i sportovní antitalenti potřebují bílé tenisky. Proč? Momentálně platí za univerzální obuv, která se hodí úplně ke všemu.
Napsal Vydáno 15. červenec 2016
Letošní MUST HAVE: bílé tenisky

Zatímco loni byla nutnost mít sportovní boty, letos se tohle módní přikázání ještě víc specifikovalo - nosí se bílé tenisky. Ty dnes za módní nutnost považují nejen módní znalci a redaktoři. "Je to kus, který by neměl chybět v žádném botníku," říká sběratel tenisek Peter "Kovkou" Kováč. Jeho vášeň pro tenisky je i jeho profesí - pracuje jako produktový manažer pro jeden z největších teniskových obchodů v Praze Footshop. 

Ale proč jsou zrovna bílé modely takový trend? Hlavně proto, že bílá je - stejně jako černá - jednoduše nadčasová. Tyhle barvy nikdy nevyjdou z módy. U bílých tenisek to platí také, a to už pěkných pár let. Zatímco černá barva může přeci jen v některých okamžicích působit tvrdě, bílá je pak opravdu neutrální. 

Bílé tenisky jsou lehce zkombinovatelné s jakýmkoliv outfitem. Pokud si libujete spíš ve sportovním stylu, pak k němu působí bílé sneakers decentě, naopak do elegantního outfitu vnesou trochu rebélie. Které modely jsou podle teniskového guru Petera ikonické? "Za ikonické se dá považovat několik modelů a řekl bych, že každý brand má svého bílého koně. Za nejznámnější a nejikoničtější by se daly určitě považovat Nike Air Force 1 nebo Adidas Superstar," říká.

 

 

Kristýna Mazánková

Reklama