Nejšílenější módní přehlídka tohoto roku? Rick Owens ověsil modelky „lidskými“ doplňky!

Americký návrhář Rick Owens je synonymem úžasných kožených bundiček, ale také velmi kontroverzních módních přehlídek – určitě si vzpomenete na jeho letošní pánskou kolekci, kdy vyslal na molo modely s odhalenými penisy…
Napsala Ivona Horváth Souralová Vydáno 02. říjen 2015
Nejšílenější módní přehlídka tohoto roku? Rick Owens ověsil modelky „lidskými“ doplňky!

Při jeho včerejší dámské přehlídce na pařížském fashion weeku však opět spadly přítomným návštěvníkům brady. Modelky nejprve předváděly modely v neutrálních barvách s rafinovanými střihy, nicméně po chvíli došlo na doplňky – a těmi tentokrát nebyly kabelky, batůžky či psaníčka, ale opět modelky – zavěšené na záda, balancující hlavou dolů, přivázané popruhy k tělu předvádějící kolegyně.

Jakkoli přehlídka působila znepokojivě, návrhář se prý inspiroval poutem mezi ženami: mateřstvím, sesterstvím a přátelstvím. „Ženy nosící ženy, ženy, které se stávají ženami, ženy podporující ženy. Popruhy mohou být omezující, ale zde jsou použité ve smyslu chování v náruči,“ vysvětlil Rick Owens svou vizi. Přesto jeho prezentace zanechala řadu otázek, z nichž nejčastěji zaznívá, nakolik jde vůbec ještě o módu.

Reklama