Simply for Simple: studenti v Pařížské

Zavedený concept store s prestižní adresou v centru Prahy opět přizve studenty z ateliéru Liběny Rochové ke spolupráci. Mladí módní mágové vytvoří modely navržené ve stylu náročných a módy znalých zákazníků butiku Simple. Určitě se bude na co těšit!

Napsal Zuzana Hošková Vydáno 01. březen 2013
Ilustrační foto Ilustrační foto

Letos proběhne již třetí ročník tohoto jedinečného projektu, který dostává mladou českou módu blíže k zákazníkům. Vybraná pětice ze všech modelů, které studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pro Simple vytvoří, bude k vidění na prestižní adrese v Pařížské ulici 20. Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové tak budou prezentovat svoji tvorbu po boku světových návrhářů a značek, mezi něž patří například Balenciaga, Céline, Lanvin, Isabel Marant nebo Alexander McQueen.

A kdo bude mezi progresivními modely české módní naděje finální pětici vybírat? Studentské práce i letos posoudí nezávislá porota složená z předních odborníků. Stejně jako v minulém ročníku všechny studentské práce posoudí topmodelka Karolína Kurková, která se o českou módu a tvorbu mladých talentů dlouhodobě zajímá. Novou členkou poroty bude úspěšná česká designérka Lucie Koldová a v řadách porotců přibude také fotografické duo René a Radka.

Kromě zbožného přání proniknout do kultovního pražského concept storu je pro studenty dostatečnou motivací i hlavní cena. Tvůrce vítězného modelu totiž získá při slavnostním vyhlášení, které se uskuteční 3. dubna, letenku do Paříže. Simple však výherce nepošle na obyčejný turistický výlet, nýbrž mu poskytne možnost v této módní metropoli zhlédnout v rámci podzimního týdne módy přehlídku jedné z prestižních značek zastoupené právě tímto butikem.

IMG_1163

Zajímavou novinkou, kterou si organizátoři studentské soutěže pro letošní rok připravili, je její propojení s multimediálním projektem Bohemia, jehož iniciátorem je muzikant Jiří Burian.

Bohemia nevšedním způsobem spojuje současnou uměleckou scénu s tradičním odkazem. Jan Burian v něm předělává české lidové písně a ateliér Liběny Rochové bude pracovat na kolekci novodobých krojů pro veřejné představení. To bude doplněné tanečním vystoupením a videoprojekcí. Zadání letošního ročníku Simply for Simple je tak zcela jasné: propojit svůj osobní přístup a styl s duchem concept storu a zároveň u toho myslet i na českou tradici.

Také jste zvědaví, jak si s tímto nelehkým úkolem studenti poradí? Posoudit to budete moci již od 3. dubna v Simple Concept Store v Pařížské 20 v Praze 1.

Reklama