Reklama

Tváří v tvář návrhářce Monice Drápalové

Třetí ročník prodejní přehlídky Grace’n’Glamour je za dveřmi. Co na něm předvede designérka Monika Drápalová?
Napsal Zuzana Hošková Vydáno 05. červen 2013
Monika Drápalová Monika Drápalová


Motto této módní události je Tváří v tvář českým návrhářům… A proto jsme i my stanuli před jednou z nejvýraznějších osobností české módy a položili jí několik zvídavých otázek:

Proč jste se rozhodla zapojit do Grace’n’Glamour?

Účastnila jsem se již prvního ročníku. Akce mě překvapila jak svojí úrovní, tak i velkým zájmem ze strany návštěvníků. Takže jsem ani tentokrát neváhala a těším se na nové prostory hotelu Thalia.

Co si myslíte, že vám tato akce dá?

Jelikož nemám v Praze vlastní obchod, je to pro mě příjemná příležitost, jak nabídnout aktuální kolekci lidem, kteří mají rádi moji tvorbu a nemají příležitost ji jinde zakoupit.

Co zde tedy představíte?

Kolekci vytvořenou ve spolupráci s malířem Františkem Matouškem, který vytváří svoje obrazy přímo do mých modelů z džínoviny. Jde o dost unikátní metodu vytrhávání nití, takže každý model je originálem. Nabídnu samozřejmě i spoustu doplňků.

Co vás lákalo na propojení umění a módy?

Je to pro mě dost aktuální téma a myslím, že k dnešní době patří. Umožňuje mi vyjádřit více než jen použití klasických střihů a látek. Chci se dostat k co nejindividuálnějšímu výrazu a to mi právě spojení s uměním dovoluje.

Prozraďte nám, co vás na módě baví?

Hledání nových podob a možností. Móda se stále vyvíjí a dává nám příležitost reagovat na věci kolem nás a vyjádřit svůj názor.

Jaký je váš nejnovější módní objev?

Zrovna včera jsem se dívala na YouTube na zajímavý nápad úpravy obyčejných triček v neuvěřitelné kreace od Adama Saakse.

Co ráda nosíte vy osobně?

Cokoli, v čem se pro daný okamžik cítím dobře. :-) Můžou to být červené šaty ženského střihu, ale i pánské kalhoty. Mám ráda nezařazenost.

Jaký trend bychom si podle vás neměli nechat ujít?

Poetické tisky a vzory.

Více o Monice Drápalové a Grace’n’Glamour se dozvíte zde:

http://www.modra-fashion.cz/

http://www.gracenglamour.cz/

Reklama