Víme, co budete nosit na jaře! Prozradil to Google

Tylová sukně ke kolenům a stylové tepláky na běhání po městě. To jsou nejvíc trendy kousky jara, tedy alespoň podle Googlu, který na základě sesbíraných dat vyhodnocuje, jakou módu ženy nejčastěji vyhledávají na internetu.
Napsala Ivona Souralová Vydáno 30. duben 2015
Víme, co budete nosit na jaře! Prozradil to Google

Hned za tylovou sukní, která na jaře tak báječně kontrastuje s proužky nebo džínovou košilí, vyhledáváme sukně ve spojení s přívlastky kožená, krajková, šifonová, plisovaná… přesně v tomto pořadí. A jaké barvy vedou? Nejvíce klasika – bílá, černá a pak trochu překvapivě červená. Podle Googlu to však neznamená, že bychom si všechny chtěly v nové sezoně koupit sukni à la baletka. Spíše to signalizuje obecný zájem o ručně spíchnutou módu podle vlastních představ.

 

A co ty tepláky? Ty samozřejmě souvisí s tím, že běhání a sport obecně se teď staly natolik masivním trendem, že pronikají i do módy (či s ní spíše splývají). Pod pojmem tepláky si proto spíše představte trendy kalhoty na jogging či ležérní pochůzky po městě. Google však došel k závěru, že potenciální zákaznice již nudí klasické bavlněné v provedení žíhané šedé (tedy tzv. french terry materiál, jinak také klasická teplákovina). Ženy sice stále nejčastěji touží po neutrálních barvách černé, khaki a bílé, ale překvapivě také po teplácích s potiskem emoji smajlíků, v maskáčovém provedení anebo modelech z kůže a denimu (pokud vám poslední dva typy tepláků připadají jako nesmysl, schválně si je vygooglujte).

 

A co vy? Dáváte pro tuto sezonu přednost sukni, anebo teplákům?

Reklama