Barbora Poláková: “Já a moje tělo”

„Mám vlny cvičení a lebedění si,“ říká o sobě herečka Barbora Poláková. Sport příliš neprožívá, o tom, že cvičí jógu, vlastně nechce ani mluvit, bere to jako přirozenou součást duševní hygieny.
Napsal Vydáno 24. duben 2015
Barbora Poláková: “Já a moje tělo”

Jak jste si našla sport a pohyb svého srdce?
Jógu mám od maminky, která jí předcvičuje léta v Kolíně, ale to neberu jako sport, víc než sport to pro mě souvisí s duší a duševní hygienou. Sportem mého srdce je jednoznačně snowboarding a surfing.

 

Co musíte každý den udělat, abyste se cítila dobře?
Mám takovou svou sestavu cviků. Když jí neudělám dva dny, nic se neděje. Když týden, začne mě bolet pravá strana hlavy. Jako třeba teď…

 

Kdy jste byla se svou postavou nejspokojenější?
Svou postavu už tak pět let neřeším a jsem spokojená. To funguje jako nejlepší metoda, jak se cítit dobře ve svém těle. Ale když cítím, že jsem trošku přibrala, pár dní jím naposledy kolem šesté a je hned je to dobrý. Nemám doma ani váhu. Je podstatné jíst zdravě a neplácat páté přes deváté. A přemýšlet, jak se asi žaludku tráví a v jakém pořadí a časovém odstupu je dobré mu jídlo posílat…

 

Je pro vás tedy jídlo důležité?
Ano, velmi. Jsme to, co jíme. Haha, to je nějaká reklama, že? Po jídle by se nám nemělo chtít spát. Jídlo je energie, co nám má pomáhat být svěží a aktivní. Když je tomu naopak, musíme se prostě sledovat, dokud nepřijdeme na to, co nás kdy nabíjí a ubíjí.

 

Co si vybavíte, když řeknu endorfiny?
Stardance.

 

Umíte hřešit?
Ano. A hřeším ráda. Ale musí to být za odměnu. Pak se na hřešení líp těší.

 

Co jste se o svém tělu naučila?
Asi nejzásadnější bylo vůbec to, abych začala své tělo opravdu vnímat. Uvědomit si, že je jen moje, že dýchám a že chodím. Že ty všechny automatické jednoduché věci, co dělám ve stresu a spěchu, jsou vlastně zásadní, a že je dobré vypnout a jen si užívat, že můžu jít a hýbat nohama a rukama. Že jsem zdravá. Že tělo může být můj nejlepší kamarád.

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama