16 opravdu jednoduchých triků, kterými zvýšíte svou produktivitu

S přicházejícím podzimem bude čím dál tím těžší se přinutit k nějaké práci. Když jsou dny kratší a dříve se stmívá, máme pocit, jako by na věci, které potřebujeme stihnout, bylo stále méně času. Proto je potřeba se k práci správně namotivovat, aby nám šla lépe od ruky. Těchto 16 až neuvěřitelně jednoduchých rad se ke zvýšení vaší produktivity bude určitě hodit.
Napsal Eliška Vrbová Vydáno 17. září 2016
16 opravdu jednoduchých triků, kterými zvýšíte svou produktivitu

1. Základem všeho je dobrý hudební podkres. Sestavte si na Spotify svůj vlastní playlist, který vás „nakopne“ když budete potřebovat dokončit hodně věcí najednou. Nebo si můžete vybrat jeden z mnoha v kategorii Focus. Tu najdete pod nadpisem Genres & Moods. Samozřejmě je mnohem efektivnější vybrat si instrumentální hudbu, aby texty písniček neodváděly vaši pozornost.

2. Zkuste si na telefonu nastavit časomíru. Uvidíte, kolik věcí se vám podaří udělat, za deset, dvacet minut nebo půl hodiny. Pokud v sobě máte soutěživého ducha, budete se snažit nad časovačem vyhrát, a to urychlí vaši práci.

3. Vitamíny pomáhají! Když si ráno dáte vitamín B12, budete mít mnohem více energie. Stejně tak vitamín D vám pomůže s náladou a celkovou vnitřní pohodou obzvlášť v zimě.

4. I když nechcete zrovna poslouchat hudbu, dejte si do uší sluchátka. Pomohou vám lépe se soustředit v ne zrovna tichých místech jako je kavárna nebo třeba i velká kancelář.

5. Jakkoliv se to zdá být nemožné, pokuste se ráno vstát hned s prvním zazvoněním budíku. Předejdete tak tomu, že usnete na pouhých devět minut, než váš budík zazvoní znovu, a narušíte si tak svůj spánkový cyklus. Budete se pak cítit mnohem probuzenější a zvýšíte si hladinu produktivity na celý den.

6. Vytvářejte si „to-do“ seznamy a nejlépe na každý den nový. Když si totiž budete psát seznamy delší a dlouhodobější, může se jednoduše stát, že úkoly nestihnete splnit a vlastně se vám ani moc nebude chtít, protože jich bude hodně. Zvláštní „to-do list“ na každý den je mnohem kratší a dosažení jeho konce je pak mnohem snazší.

7. Důležité je také odměňování se. Za každou hotovou položku na seznamu se tak můžete obdarovat něčím úplně jednoduchým. Třeba deset minut na Instagramu nebo čokoládový bonbón.

8. Pokud to alespoň trochu jde, odhlaste se na pár hodin z e-mailu. Když vám totiž budou chodit stále nové zprávy a úkoly, může se stát, že se k těm svým ani nedostanete.

ČTĚTE TAKÉ: 6 tipů, jak denně získat hodinu času navíc


Další články

Reklama