6 důvodů, proč je skvělé, že léto končí

Léto, ta nádherná doba slunce nad hlavou, větru ve vlasech a dalekých cest! „Kéž by nikdy neskončilo!“ šeptáme si pátého července vroucně. V půlce srpna už se ale přistihneme, jak moc toužíme po září. Nebo vy snad ne?
Napsala Karolína Kamberská Vydáno 28. srpen 2016
6 důvodů, proč je skvělé, že léto končí
1. Děti opět zaopatřené
Zatímco v létě mají děti pré, vy chodíte do práce. U těch malých je to organizační problém hodný špičkového manažera (vy ale děláte špičkovou manažerku v práci, na druhý úvazek už vám nezbývá kapacita). A tak platíte příměstské tábory, kde pět dní stojí tolik, co státní školka za půl roku. Když vám po čtrnácti dnech dojdou peníze, začnete poníženě žebrat u příbuzných, jestli by se neujali bezprizorního dítěte, jenže obětavcům dojde trpělivost zhruba za dalších čtrnáct dní – a to jsme teprve na konci července.
 
S velkými dětmi je problém opačný – jsou rády, když se ráno vypaříte do práce a ony pak můžou celý den pařit, obvykle zvládnou propojit počítače, kamarády a ledničku v jeden funkční celek. Vracíte se domů a cítíte, že v roli matky jste selhala (proč mu nedokážu zajistit kvalitní program plný zážitků a vzdělávání?). A vaše dítě selhalo v roli dítěte (to ten spratek fakt chce dva měsíce sedět u počítače a odhazovat na zem plechovky od radlerů? Od zítřka ho nahlásím k technickým službám a bude zametat ulice!). Září přináší spásu. Zdivočelé děti opět pohltí škola, povinnosti, ranní vstávání – a my se konečně zhluboka nadechneme.
 
2. Na pohovce bez výčitek
V létě nesmíte být doma. Tedy jasně že smíte, ale automaticky vás to staví do role neschopné lemry. To je ten pocit, když je venku krásně a pod vašimi okny sviští na kolech zodpovědnější matky s dětmi, které hned ráno zabalily celé rodině svačinu do batůžků, nastříkaly všechny repelentem a namazaly krémem s faktorem 30.
 
Zato v září? Přijdou deště, klidně celý propršený víkend! Ta krása, když najednou nemáte vůbec šanci odpočívat aktivně, a můžete povolit uzdu blahodárné pasivitě! Zapnu si telku, ano, a pustím si film pro pamětníky. Zavrtám se do dek (ochladilo se, ale přece ještě nebudu zapínat topení…), rozsvítím vonnou svíčku a nemám naprosto žádné výčitky, že kysnu doma. To bych si v létě nedovolila, ale v září? V klidu!
 
3. Konečně začnu vypadat normálně
Bronzově opálená pleť, pár zrníček písku na pevném bříšku, vlasy lehce vyšisované sluncem… Jasně, takhle vypadají v létě osmnáctileté modelky. A jak vypadám já? Moje vlasy začnou pod vlivem slunce připomínat spálený chuchvalec cukrové vaty. Letní kondici mé pleti vystihl kdysi tzv. kamarád slovy „co to máš za fleky na ksichtě?“. A zrníčka písku na bříšku se mi skládají do úhledných pruhů, protože jsem zase nestihla strávit jaro cvičením pilates. Léto je nemilosrdné – buď odhalíte světu víc, než chcete, nebo umřete horkem. Mám pocit že všechny elegantní ženy třicet plus v létě rezignují a vezmou si na sebe jakýkoli volný pytel, jen aby prostě přežily. Září je návrat krásy dospělých žen – vlasy zplihnou a ranní make-up vydrží až do večera. Ta úleva!
 
ČTĚTE TAKÉ:
 

Další články

Reklama