Anglická stylová káva III

Do třetice s námi zavítejte do hrabství Kent na jednu z typických anglických pobřežních atrakcí – na molo. Ve městě Deal vybíhá daleko do moře a na jeho konci stojí originální restaurace, z níž budete mít moře jako na dlani.

Napsala Gabriela Trnková Vydáno 20. únor 2013
Jasin’s Restaurant, Deal, Kent Jasin’s Restaurant, Deal, Kent

Jasin’s Restaurant, Deal, Kent, Velká Británie, pobřeží kanálu La Manche

Pokud nepoletíte, ale pojedete do Anglie trajektem do Doveru, zabočte na severovýchod a zastavte se v půvabném přímořském městě Deal. Objevte restauraci a kavárnu od londýnského architektonického studia Níall McLaughlin Architects na konci místního mola, kde budete mořské hladině tak blízko, jak jen to jde. Jednoduchou stavbu v tom nejlepším slova smyslu tvoří dřevěná konstrukce z trámů, která nechává všechny směry otevřené světlu, a slunce tak může prosklenými stěnami pronikat dovnitř.

0601_deal09-671x490

Moře všude kolem vás

Moře, slunce a světla si v téhle restauraci užijete do sytosti. Když ji zdálky uvidíte, připomíná trup lodi nebo kostru nějaké obří ryby. Zblízka vás okouzlí dřevo, které je příjemné na pohled a působí naprosto přirozeně. To, že si na tomto místě můžete dopřát třeba skvělou snídani, je jen bonus navíc. Doporučujeme vyzkoušet i mořské speciality nebo burgery, které jsou ze surovin od zdejších farmářů. Objednejte si také některé z výborných chilských, argentinských nebo francouzských vín.

03-0601-DealPier-676x449

Co dělat a kam zajet

Milovníci golfu si mohou zahrát na jednom z místních golfových hřišť. Zkuste Royal Cinque Ports nebo Walmer & Kingsdown, která leží přímo na pobřeží (www.royalcinqueports.com, www.kingsdowngolf.co.uk). Ti, kdo mají rádi historii, mohou navštívit Walmer Castle a jeho překrásné zahrady. Jak známo, pobřeží kolem Doveru je proslavené impozantními bílými útesy – pohled na ně je nezapomenutelný!

dover02

Jak se tam dostat

Jasin’s Restaurant, The Pier, Beach Street, Deal, Kent, CT14 6HZ, www.jasinsrestaurant.com
Z Doveru pojedete autem cca 15 kilometrů. Z Londýna se do Dealu dostanete asi za hodinu a tři čtvrtě vlakem (www.nationalrail.co.uk).

Další články

Reklama