Reklama

Aplikace, které by vám neměly chybět v mobilu – podle 3 žen pracujících v IT

Ženy, které pracují v IT, se dobře orientují i v mobilních aplikacích. A tak jsme tři požádali, aby prozradily, které z nich mají samy stažené ve svých chytrých mobilních telefonech a pomáhají jim každý den.
Napsal Vydáno 04. říjen 2016
Aplikace, které by vám neměly chybět v mobilu – podle 3 žen pracujících v IT
Foto: Pexels
 
Lucie Jurystová,
projektová manažerka Czechitas
14555822 10154588115903648 567692607 n
 
1. OneNote
OneNote je digitální blok, do kterého může zapisovat a nahlížet více lidí zároveň. Pracovní sešit sdílím s kolegyněmi v práci, do osobního si píšu různé nápady, s kamarády ve OneNote plánujeme výlety a s mámou si už nevyměňujeme recepty přes mail, ale děláme si ve OneNote on-line kuchařku. Dají se tam totiž nahrát fotky, videa, poznámky rukou, pokud máte dotykový displej a digitální pero.
 
2. Lightbot
 V Akademii programování učíme děti základům tak, že si vlastně hrají. Inspirace není nikdy dost, tak s oblibou testuji různé herně-vzdělávací aplikace, které učí děti základům programování zábavnou formou. Třeba Lighbot nevyžaduje žádné předchozí znalosti programování, zabaví děti i rodiče a má pěknou grafiku. Kdo se chce učit něco složitějšího, s aplikací už si nevystačí, ale na internetu je spousta kurzů i zadarmo, třeba na www.akademieprogramovani.cz.  
 
3. Vinted
Chození po obchodech není nic pro mě. Radši nakoupím online nějaký originální kousek. Baví mě prohlížet si a kombinovat v klidu z domova buď na webu, nebo na mobilu cestou z práce. Na Vinted najdu vždycky něco zajímavého. Podobně taky brouzdám na Letgo, najdu tam věci s historií a to se mi líbí.
 
4. Restu
Kam půjdeme na jídlo? S odpovědí na tuto otázku mi pomáhá aplikace Restu. Vždy tu najdu inspiraci na novou restauraci, kavárnu, bistro nebo bar. Můžu si vést seznam svých oblíbených míst, stejně jako vyhledávat nové podle různých kritérií (francouzská kuchyně, sushi, vegetariánská místa, drinky). V databázi vidím detaily, včetně jídelního lístku a především recenzí od návštěvníků, což je pro mě obzvlášť podstatné. Do deseti minut od naklikání času, počtu osob, preferencí dostanu potvrzení své rezervace. A jako bonus v Restu sbírám body, které je možné využít k placení v některém z míst. 
 

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama