Reklama

Barmanka Kateřina Kluchová: Když žena miluje gin

Ve své profesi je tak dobrá, že zatím jako jediná žena dokázala zabodovat v soutěžích, kde se obvykle daří výhradně mužům. Dnes už Kateřinu Kluchovou za barem uvidíte jen výjimečně. Propracovala se k pozici ambasadorky značky, což je v barmanském světě jedna z nejvyšších met. Cestuje po světě, podílí se na marketingových aktivitách a taky spolupořádá české finále celosvětové barmanské soutěže, kde hlavní roli hraje gin.
Napsal Vydáno 29. říjen 2015
Barmanka Kateřina Kluchová: Když žena miluje gin

Proč je mezi top barmany tak málo žen?
Bar není zpravidla jen mužské nebo ženské prostředí, nicméně přesto, že je to krásná práce, je fyzicky i psychicky velmi náročná. To je možná důvod, proč je za českými bary více mužů než žen.

A jak se barmanka stane ambasadorkou značky?
Hlavní je milovat značku, pro kterou se stává ambasadorem, bez toho vám nikdo nebude věřit. Určitě potřebujete trpělivost, kterou oceníte na cestách, a umění přizpůsobit se prostředí a lidem kolem vás.

Je to váš splněný sen?
Jeden z mnoha.

Jak moc se vám změnila pracovní náplň?
Celkem hodně. Noci jsem vyměnila za dny, práci se šejkrem z části za počítač. Být ambasadorem ale hlavně znamená svým způsobem poselství. Takže vaše práce nemá přesně danou pracovní dobu. Děláte ji 24 hodin denně.

Snimek obrazovky 2015 10 29 v 13.39.31Gin teď zažívá velký boom. Čím to?
Hodně lidí začalo vnímat krásu, kterou v sobě má, tedy především bylinky. Je skvěle míchatelný do všech možných forem drinků, v kterémkoliv ročním období. A určitě mu pomáhá i osvěta mezi barmany, barovými hosty a různé semináře a výstavy, kde se můžete setkat s novinkami a ochutnávat je.

Jak pijete gin nejradši vy sama?
Samotný nebo v jednoduchých koktejlech. A v téhle formě ho nabízím i svým přátelům a hostům.

Máte nějaký tip na koktejl z ginu pro chladné dny?
Je spousta krásných receptur na punch. V létě jsou hodně populární ve studené podobě, v chladném období v té teplé. Kombinace ginu s jablečnou nebo brusinkovou šťávou, vermutem a kořením je ideální... Takový drink si vždycky můžete vyladit podle svých preferencí a snadno si ho připravíte i doma.

Když jako ambasadorka britského ginu trávíte tolik času v Londýně, co byste nám tam doporučila?
V Londýně je spousta skvělých barů, kde se dokonce můžete setkat s mnoha českými a slovenskými barmany - Artesian bar hotelu Langam, Connaught bar, Nola anebo některá z typických místních hospůdek. Všude tam vládne příjemná atmosféra a duch britské kultury. A určitě bych vám ještě doporučila návštěvu destilerky Beefeater ginu, kde se setkáte s celou jeho historií, chutí a tradicí. Až pak ho dokážete úplně pochopit.

 

Soutěž Beefeater MIXLDN
Chcete vidět, co s ginem dokážou nejlepší čeští profesionálové? Pak by vám neměla uniknout soutěž Beefeater MIXLDN, která proběhne 29. října od 18:00 ve Štencově domě v Praze. Kromě prvotřídních koktejlů se můžete těšit na večírek v, jak jinak, britském stylu. Vystoupí zpěvačka Charlie One se svým Ohm Square kolegou Janem 2 a po nich DJ Jiří Burian.
Více na FB https://www.facebook.com/BeefeaterAmbassadorCR

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama