Hlavní důvod, proč se ženy líčí? Líčení zvyšuje sexuální přitažlivost!

Podle britského průzkumu mají ženy ve svých kosmetických taškách v průměru 54 produktů od více než 12 kosmetických značek. Týdně za kosmetiku ženy utratí 40 liber, 2000 ročně a za celý život neuvěřitelných 100 000 liber! Průzkum se sice týkal britských žen, ale ani u nás by se výsledek zřejmě moc nelišil.
Napsal Ivana Ašenbrenerová Vydáno 03. červenec 2014
Hlavní důvod, proč se ženy líčí? Líčení zvyšuje sexuální přitažlivost!


Proč nás, ženy, tak moc fascinuje svět kosmetických lahviček, krabiček a kelímků, že jsme za něj ochotny utratit celé jmění? Průzkum, který ve Velké Británii probíhal, také zjistil docela šokující věc! 57 % žen totiž přiznalo, že by se raději rozešly se svým přítelem, než aby se vzdaly své kosmetické taštičky se šminkami! A důvody, proč ženy tak baží po kosmetice? Dvě třetiny žen se přiznaly k tomu, že je prostě nakupovat baví a že jim dělá radost, když si koupí něco pro krásu.

Líčení zvyšuje sexuální přitažlivost

Richard Russel, profesor psychologie na Gettysburg University, tvrdí, že muži a ženy používají pro zvýšení přitažlivosti různé specifické produkty jako sexuální signály. A právě kosmetika je jeden takový produkt, který ženy používají k zesílení relevantních podnětů a sexuální přitažlivosti. To, že se tedy ženy líčí, není jen nějaký výstřelek, vychází to z naší přirozenosti. Ukazuje se totiž, že barva kůže kolem našich očí a úst je tmavší než zbytek naší pokožky na tvářích. To platí pro obě pohlaví, ale výraznější kontrast je u žen.

Zvýraznění kontrastů v obličeji vede k omlazení

Experiment, který prováděl profesor Russel, jasně ukázal, že změnou kontrastu v obličeji bylo docíleno větší přitažlivosti u druhého pohlaví. A tohoto kontrastu se dosáhne právě nanášením make-upu – přibarvením oční linky, nanesením řasenky či rtěnky. Tyto studie tedy částečně vysvětlují, proč ženy na celém světě používají make-up. Není to rozmařilost – kosmetika se používá ke zvýraznění existujícího rozdílu kontrastu v obličeji, což působí pozitivně na opačné pohlaví. Díky líčení vypadají ženy mladší!


Dnes s námi můžete soutěžit v naší letní soutěži na http://leto.marianne.cz o dva balíčky kosmetiky Vermione v hodnotě 810 Kč.

.

Další články

Reklama