Jak na pracovním trhu. Kongres žen 2013

Témata pro všechny ženy napříč generacemi i profesemi – to nabízí letošní ročník Kongresu žen, který se koná 15. 6. v Národním domě na Vinohradech.
Napsal Edita Langpaulová Vydáno 22. květen 2013
Jak na pracovním trhu. Kongres žen 2013 Jak na pracovním trhu. Kongres žen 2013

Diskuse se budou točit kolem školek, porodnictví i rozhodnutí děti nemít. Dostanete radu, jak si najít práci, která vás bude bavit, a jak zvládat změny.

Všechny z nás během života potkávají nenadálé změny, na které neumíme reagovat. Ztráta zaměstnání, partnera, narození dítěte. Berte změnu jako nový začátek! Na workshopu Změna jako příležitost se podíváte na změny v životě z nového úhlu pohledu a naučíte se, jak je využít pro další růst. Pomocí kreativních aktivit odhalíte, které dovednosti si pro zvládnutí změn osvojujete, zjistíte, jaký je právě váš přístup k vyrovnání se se změnou. Uvidíte příklady univerzálních nástrojů, které vám pomohou změny v životě lépe zvládat. Workshop vychází ze zahraničních metod kariérového managementu, které jsou vyzkoušené. Určitě budou fungovat i u vás.

Také se dozvíte mnoho nového od podnikání po politiku a v neposlední řadě získáte kontakty na zajímavé ženy ze všech oborů. Na pořad přijdou i tolik diskutované kvóty pro uplatnění žen na vyšších pozicích. Víte, že ve statutárních orgánech stovky největších českých firem zasedá jen 7,6 % žen? V politice je zastoupení žen jen 20 %. Tato bilance nevyrovnaného zastoupení žen a mužů má dopad na společnost i ekonomiku. O tom, zda situaci mohou zlepšit kvóty, můžete podiskutovat se zajímavými hosty z politické i komerční sféry.

Ten den proběhne mimo jiné i debata o ženách v české politice a proč je vůbec důležitá jejich přítomnost při politickém rozhodování. Proběhnou workshopy pro ženy z finančního sektoru a politických stran. Pro političky, politiky i širokou veřejnost je určen interaktivní workshop, probíhající metodou tzv. analýzy silových polí. Jeho cílem bude určit hlavní oblasti, které v současné době zabraňují ženám v plném zapojení do práce v politických stranách, zejména pokud se jedná o rozhodovací procesy. Zároveň společně identifikujeme faktory, které by mohly pomoci současnou situaci zlepšit, a navrhneme konkrétní možná řešení. A to není vše. Celý program najdete na www.kongreszen.cz, kde je i registrace.

Kongres se koná v sobotu, vstup, oběd i hlídání dětí s programem jsou zdarma. Během dne proběhne divadelní představení, koncerty, trh a módní přehlídka.

Kongres žen

Kdy: 15. 6. 2013, 9.30–19.00
Kde: Národní dům na Vinohradech, Praha
Vstup: zdarma
Registrace: www.kongreszen.cz

Další články

Reklama