Reklama

Jak se budit svěží? Osvojte si jednoduché pravidlo 10-3-2-1-0!

Jak jste se dnes vyspali? Vzbudili jste se v pohodě a svěží, anebo jste několikrát posouvali alarm na budíku a nad vodou vás drží vidina další kávy? Pokud patříte do druhé skupiny, čtěte dál!
Napsala Ivona Horváth Souralová Vydáno 04. březen 2016
Jak se budit svěží? Osvojte si jednoduché pravidlo 10-3-2-1-0!
Produktivní den nezačíná ráno, ale už večer předtím. Každý z nás to ví, a přesto se nám často stává, že místo včasného ulehnutí bezcílně bloumáme pro internetu, případně do nočních hodin sledujeme reprízy seriálů. Ráno jsme pak unaveni a večer máme tendenci opět zabředat do stejných kolejí. Jak z tohoto bludného kruhu vystoupit?
 
Máme pro vás prosté a snadno zapamatovatelné pravidlo o pěti bodech, díky kterému si můžete zlepšit spánek už dnes večer. Na svém blogu o zdravém životním stylu Early To Rise ho doporučuje fitnes trenér Craig Ballantyne a říká se mu jednoduše pravidlo 10-3-2-1-0:
 
  • 10 hodin před spaním: žádný kofein
  • 3 hodiny před spaním: žádné jídlo a alkohol
  • 2 hodiny před spaním: žádná další práce
  • 1 hodinu před spaním: žádné zírání na displej (odložte mobily, tablety, notebooky...)
  • 0: tolikrát budete ráno posouvat svůj budík
 
To je celé! Mimochodem, klidně si nastavte budík i na večer – hodinu před spaním vám může připomínat, že je čas odložit mobil a přestat zírat do počítače, a pak také klidně může ohlašovat večerku. Jako na táboře, ale účinné!
 
ČTĚTE TAKÉ: 9 pravidel pro život

Další články

Reklama