Reklama

Jak se znovu zamilovat do stejného muže

Chtít znovu probudit vášeň, kterou jste prožívali při seznámení, je jako přát si zpátky tělo, co jste měla ve dvaceti. Teoreticky to jde, ale… úplně stejné to nebude nikdy.
Napsala Klára Jindrová Vydáno 07. červen 2015
Jak se znovu zamilovat do stejného muže

Mýty o romantické lásce – a skutečnost, že o milostném vzplanutí toho není mnoho známo – bohužel způsobují, že ve chvíli, kdy si najdeme partnera, začneme spoléhat, že už můžeme přestat být aktivní a že láska automaticky překoná všechny problémy," píše manželský terapeut Andrew G. Marshall ve své knize Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem. Takové jednání podle něj milostné pouto sice krátkodobě přežije, „pokud se tak ale začneme chovat trvale, bude se vztah zhoršovat". Takže co dělat? Nejdůležitější jsou malá gesta!

Tip č. 1: Zažijte ho v práci
Kolegyně Petra nedávno sdílela na Facebooku fotku, na které její muž přednáší studentům na VŠE. A připsala k tomu komentář: „Je fakt dobrej, znovu jsem se zamilovala." Podle mě to sedí. Ono je totiž něco jiného vidět muže přicházet z práce, kterak si natahuje tepláky, lehá na gauč a zapíná televizi – to ve vás pochopitelně jiskru ze začátku vztahu neprobudí. Abyste znovu zažila pocit, jakého jste ulovila frajera, je třeba vidět ho jinde než v obýváku. „Můj Jirka je doma takový beránek, nerad se hádá, to radši ať je po mém," popisuje jedenatřicetiletá Gábina. O to větší překvapení zažila, když ho nedávno vyzvedávala v práci. „Čekala jsem u něho v kanclu, až mu skončí nějaké jednání. Najednou vplul do dveří chlap, samozřejmě v košili a obleku, působil úplně jinak, než jak jsem zvyklá. Asertivně, odvážně, jako nějaká dravá ryba! Až jsem měla pocit, že jedu domů s někým úplně jiným!"

A co vy? Máte nějaké své tipy, jak se po letech znovu zamilovat do stejného muže? 
Celý článek a další tipy najdete v aktuální červnové Marianne.

Další články

Reklama