Reklama

Jarní Shooting Fashion Stars je tady!

Myslíte si, že nádraží je tak maximálně dobré k tomu, abyste ze z něj dostali do bodu B? Nemusí tomu tak nutně být vždy. V dubnu na Masarykově nádraží potkáte kromě vlaků a cestujících také módu, a to ve velkém stylu. Pořádat se zde totiž bude jarní módní show Shooting Fashion Stars!
Napsal Zuzana Hošková Vydáno 27. březen 2013
Jarní Shooting Fashion Stars je tady!

Velkolepá módní show, která se uskuteční 11. dubna v hale Masarykova nádraží, je součástí jarního týdne módy Shooting Fashion Stars. Na ten se můžete těšit již od 8. do 14. dubna. V jeho rámci budou pro širokou veřejnost přístupná výstavní a prodejní místa.

Jedním z nich je Fashion Stars Showroom v prostorách FIM Gallery v Havlíčkově ulici v Praze 1. Báječné kousky od mladých českých návrhářů zakoupíte také v Meliana Showroom v La Gallery Novesta v ulici Elišky Krásnohorské 9, taktéž v Praze 1. V Novestě zároveň v rámci jarního týdne módy nakoupíte i nevšední kolekce zajímavých francouzských návrhářů.

prehlidka-shooting-fashion-stars-2010-0

Hlavními hvězdami Shooting Fashion Stars 2013 budou Lucie Králová, která organizátory zaujala důmyslným řemeslným zpracováním, dále Mirka Horká a Štěpán Růžička, kteří představí pánský outfit vyřešený do posledního detailu. Těšit se můžete i na Moniku Přikrylovou, která se ve své kolekci nechala inspirovat mongolskou kulturou, nebo na Pavla Berkyho, který se pro tentokrát vzdal minimalistického konceptu ve prospěch pestré romské kultury.

shooting-fashion-stars-2012-0

3 otázky pro Janinu Šemínovou, pořadatelku módní show Shooting Fashion Stars

Jak vlastně hledáte módní tvůrce, které na přehlídce představíte?

V počátcích projektu jsme skutečně tvůrce museli poměrně složitě hledat, v současnosti se ale naštěstí návrháři velmi aktivně přihlašují sami a na nás je jen vybrat čtyři nejzajímavější pro prezentaci v rámci aktuálního ročníku. Samotný výběr je zajímavý a někdy i napínavý proces, na němž se podílí porota složená z různých osobností české módní scény.

Co si myslíte o současných mladých módních návrhářích?

To se samozřejmě nedá generalizovat, jsou mezi nimi velmi rozdílné typy osobností s velmi odlišnými způsoby práce. Ale za tu dobu, co společně s Olo Křížovou projekt budujeme, především sleduji obrovský posun v přístupu návrhářů už k samotnému zpracování projektu pro účel přihlášky na akci. Určitě si ale myslím, že mladý český design je na cestě vzhůru!

Jaký je váš cíl?

Profesně mi jde hlavně o propojování uměleckého a kreativního přístupu s realitou projektového managementu, což není zrovna snadné. A v mé osobní, každodenní realitě mi jde hlavně o příjemný, elegantní look, který sluší, reprezentuje, drží, a navíc zvládne moje pracovní tempo.

shooting-fashion-stars-2012-4

Více informací o programu letošního 9. ročníku Shooting Fashion Stars na http://www.sfstars.cz/cs/.

Další články

Reklama