Reklama

Jiný pohled žen. Queer Eye zve letos počtvrté

O ženách, se ženami, ale nejen pro ženy. Takové by mohlo být heslo festivalu Jiný Pohled – Queer Eye. Projekt představuje ženskou tvorbu a řadu ženských témat, ať už kulturních, sociologických, nebo politických. Ano, tohle všechno můžeme dát během jednoho dne.
Napsal Edita Langpaulová Vydáno 15. duben 2013
Jiný pohled žen. Queer Eye zve letos počtvrté

V Experimentálním prostoru NoD je 20. dubna připravena tradiční přehlídka, tentokrát na téma identita. Odpolední program festivalu se sveze na vlně přednášek a diskuzí. Bude se diskutovat nejen o personality tuning, který lidi motivuje se neustále zkrášlovat a dělat lepšími, ale i na téma odmítání genderových stereotypů nebo o duchu člověka. Přednášky se budou týkat pojetí trans identit, polemiky nad queer tématy v českém a slovenském výtvarném umění s přesahem do politické roviny. Jiným pohledem bude rozebíráno i téma partnerských rolí, manipulace či násilí ve vztazích. Festival návštěvníkům nabídne také výtvarné kurzy a kurzy bubnování. Každý bude moci projít tzv. Identi-skopem, který mu pomůže odhalit jeho pravou identitu.

Večer se návštěvníci mohou těšit na koncert provokativního dívčího dua Čokovoko a punkrockového kvarteta Tabula Rasa. Ze zahraničí dorazí francouzská elektrorocková kapela Mensch, londýnská rocková bubenice a zpěvačka Those Three nebo dánská umělkyně Vibeke se směsicí popu a elektroniky. Před půlnocí s DIY performancí vystoupí Roz-krok, doplní je Čokovoko svým Slam Poetry vystoupením a následný hudební doprovod bude patřit DJ Henriette a DJ Johaně.

„Prostřednictvím dílen, přednášek, uměleckých performancí, fotografií/výtvarných děl, divadelních a hudebních alternativních projektů se snažíme představit osoby, které mají co říci k určitému tématu a které ho mohou různými způsoby interpretovat okolí,“ sděluje organizátorka festivalu Kateřina Beňová s tím, že festival dokáže zaujmout širokou veřejnost i navzdory tomu, že se věnuje zejména ženské queer kultuře. „Je to ojedinělý program, který ukazuje na to, co společnost přehlíží,“ dodává.

Jiný pohled. Queer Eye

Místo: Experimentální prostor NoD

Čas: 20. 4. 2013 od 14 hodin

Vstupné: 100 Kč

Více informací najdete na: www.queereye.cz

Další články

Reklama