Reklama

Kalendář Pirelli 2016: Na modelky tentokrát nezbylo místo

Zveřejnění prestižního kalendáře Pirelli každoročně budí hodně pozornosti. Otázkou doposud bylo, které slavné supermodelky se v něm objeví a kolik toho ukážou ze své nahoty. Letos je všechno jinak. Přednost dostaly ženy, které vynikají hlavně v jiných oblastech než je krása.
Napsala Ivona Horváth Souralová Vydáno 01. prosinec 2015
Kalendář Pirelli 2016: Na modelky tentokrát nezbylo místo

Foto: Annie Leibovitz

Tvůrci ikonického kalendáře Pirelli vždycky rádi překračovali hranice konvenčnosti – například v roce 2013 se mezi tradičně štíhlými modelkami objevila těhotná Adriana Lima, hvězdou roku 2007 byla pro změnu tehdy dvaasedmdesátiletá herečka Sophia Loren. Před pěti fotil lety modelky známý provokatér Terry Richardson, takže o nahotu a bizarní pózy se zvířaty či banány nebyla nouze.

Letos je ale všechno jinak. Kalendář dostala na starost legendární fotografka Annie Leibovitz, která před objektiv postavila takové osobnosti jako světovou tenisovou jedničku Serenu Williams, hudebnici Patti Smith, komediální herečku Amy Schumer, vdovu po Johnu Lennonovi Yoko Ono nebo třeba Tavi Gevinson, kterou si možná pamatujete jako vůbec nejmladší módní blogerku v historii (takové to třináctileté „ošklivé“ kačátko v babičkovských outfitech, které na přehlídkách sedávalo vedle Anny Wintour). Kromě modelek výrazně ubylo i nahoty, svlékly se jen Serena s Amy, dokonce i čtyřnásobná maminka a topmodelka Natalia Vodianová se tentokrát zahalila do pláště. 

„Začala jsem přemýšlet o ženách a rolích, které zastávají, o ženách, které v životě něčeho dosáhly. Chtěla jsem vytvořit sérii klasických portrétů. Říkala jsem si, že by ženy na fotografiích měly působit silně, ale přirozeně, a proto jsem se rozhodla pro jednoduché focení ve studiu,“ objasňuje Annie, která svým letošním konceptem vytřela zrak naprosto všem – zejména těm, kteří očekávali další variaci na obnažené modelky v tropickém ráji. Jak píše magazín Vogue: „Tohle není jen posun, tohle je ohromný skok.“

Kalendář, který vždy cílil na muže a nešetřil prvoplánovou nahotou, totiž poprvé v historii zachycuje ženu výhradně jako silnou a zajímavou (a nadto ještě oblečenou) osobnost. Nicméně zda se jedná o skutečnou revoluci, zjistíme až za rok, kdy bude vznikat kalendář pro rok 2017 – uvidíme, jestli bude nový fotograf pokračovat v moderní verzi nastolené Annie Leibovitz, anebo se vrátí zpět na pláž, k osvědčené kombinaci sexy modelek a miniaturních bikin.

christmas button 48b80

Když jsme u zajímavých žen, PŘEČTĚTE SI TAKÉ10 silných citátů inspirativních žen

Další články

Reklama