Marilyn Monroe stále k vidění

Nestihli jste navštívit výstavu věnovanou ikoně šedesátých let? Ještě máte čas – unikátní výstava byla pro velký zájem prodloužena až do neděle 13. října. Sice vám už zbývá jen pár dnů, ale určitě stojí za to ji vidět!
Napsala Marianne Vydáno 07. říjen 2013
Marilyn Monroe stále k vidění


Není divu – zájem návštěvníků byl skutečně mimořádný, výstavu navštívilo přes padesát tisíc obdivovatelů této mimořádně zajímavé herečky. S návštěvou neotálejte, protože po 18. říjnu se jedinečná expozice přesune z Prahy do Tokia. A tam už to je poněkud daleko.

Světová putovní výstava má opravdu co nabídnout – nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků a další zajímavosti.

Výstavu pořádá společnost Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo. Výstava, stejně jako katalog, který ji provází, je dílem kurátorů italského muzea Salvatore Ferrgamo a vznikla loni jako pocta americké herečce při příležitosti 50. výročí její předčasné smrti. A Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde můžete expozici vidět.

Kde?

V Jízdárně Pražského hradu v Praze

V kolik?

Denně od 10 do 18 hodin

Vstupné:

Základní – 240 Kč, snížené 120 Kč

Více informací najdete na www.marilynprague.cz, www.marilynprague.com

Další články

Reklama