Reklama

Najděte si svůj důvod, proč se učit anglicky

Bez znalosti cizích jazyků v dnešním světě neuspějete. Anglicky dnes umí každý, takže byste měla ovládat aspoň tohle minimum, ale lepší bude zvládat na komunikační úrovni dvě cizí řeči. Víte, kolik možností vám znalosti jazyků otevírají?
Promotion Vydáno 26. září 2016
Najděte si svůj důvod, proč se učit anglicky

Dnešní děti se učí anglicky od mateřské školky, takže jsou oproti nám ve značné výhodě. Učit se cizí jazyky od malička je snazší, avšak nikdy není pozdě s výukou začít. Kurzy angličtiny jsou otevřené účastníkům každého věku. Když vám to pomůže, klidně se můžete přihlásit do kurzu vaší věkové skupiny, abyste si tam nepřipadala nepatřičně. Nebo s sebou vezměte kamarádku či manžela – ve dvou se to přece lépe táhnete. Budete se navzájem podporovat i předhánět.

Dejte si nějaký cíl

Každá větší jazyková škola dělí kurzy podle účelu. Je tedy možné přihlásit se na obchodní angličtinu, kurzy pro lékaře či právníky, hodiny zaměřené na konverzaci či třeba na přípravu k mezinárodním zkouškám. Rozmyslete si svůj cíl, proč se do učení vůbec pouštíte. Je to například kvůli práci? Nebo se chcete domluvit na příští dovolené? Toužíte si číst v angličtině? Sledovat filmy v originálním znění bez titulků? Pomáhat dětem s domácími úkoly? Mluvit anglicky lépe než vaše kamarádka?

Důvodů jsou mraky, tak si nějaký vyberte. Uvidíte, že učení vám půjde mnohem lépe, když budete jasně vědět, proč to děláte.

Začněte hned

Až příští rok, až toho budu mít míň v práci, až děti trochu vyrostou, … Konec výmluv! Začněte navštěvovat jazykové kurzy Praha ihned. V pražském Institutu jazykového vzdělávání, který sídlí přímo v centru na Václavském náměstí, v říjnu začíná spousta kurzů. Určitě si vyberete, protože škol s větší nabídkou je v celé ČR opravdu málo. Na čas se také nevymlouvejte, spousta lekcí probíhá po večerech, kdy už jste z práce dávno doma.

Už se těšíte, až budete rozumět, o čem se zpívá ve vaší oblíbené písničce? Pochopíte všechny anglické meme na sociálních sítích a v restauraci na nadcházející dovolené si bez problémů objednáte jídlo? Domluvit se ve světě je parádní.

Další články

Reklama