Reklama

Nejkrásnější vesnice Rakouska

Jmenuje se Alpbach a vypadá, jako by ji nakreslil naivní malíř. Typické horské domy zdobené dřevem posázené po kopcích tyrolského údolí Alpbachtal. Nejenže se tu málem ukocháte do bezvědomí, ještě k tomu se tady báječně lyžuje. Teď navíc v novém. Dvě samostatná tyrolská údolí Alpbachtal a Wildschönau se spojila a vznikl nový gigant. Stačilo postavit jednu lanovku a můžete si užívat na 145 kilometrech sjezdovek.
Napsala Redakce Marianne Vydáno 11. prosinec 2014
Nejkrásnější vesnice Rakouska

Ve Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, tak se nová lyžařská paráda jmenuje, najdete 26 kilometrů modrých, 70 kilometrů červených a 13 kilometrů černých sjezdovek, na které vás vytáhne 47 lanovek a vleků. Na své si přijdou i milovníci freeridu, svůj revír najdou pod vrcholem Wiedersbergerhorn směrem na Greitalm a Kohlgrubenalm. A díky skibusu zdarma si může dopřát dovolenou také vaše auto.

Alpbachtal

Mluví se o něm jako o jednom z nejkrásnějších rakouských údolí. Tyrolská vesnička Alpbach s 2600 obyvateli leží v nadmořské výšce 1000 metrů na slunečné plošině. Dlouho byla odloučená od okolního světa, proto se dnes chlubí vlastní architekturou i zvyky. Titul „Nejkrásnější rakouská vesnička“ a „Nejkrásnější květinová vesnička v Evropě“ jí právem patří. Mimochodem pokud se budete do Alpbachu trvale vracet mnoho let, vysadí vám tu jako váženému hostu strom. Ve stráni nad vesnicí už je pěkné stromořadí a u něj cedulky se jmény turistů z mnoha zemí. Za vidění tu určitě stojí i kaple všech náboženství. Zajímavá moderní stavba, kde na vás dýchne klid.

Kromě Alpbachu čeká v turistickém regionu na hosty dalších osm vesnic a městečko Rattenberg. S bezplatnou kartou Alpbachtal Seenland si můžete užívat i mimo sjezdovky, například při výletech na sněžnicích či curlingu.

Wildschönau

Čtyři idylické vesničky Niederau, Oberau, Thierbach a Auffach a přátelští hostitelé, to jsou hlavní přednosti této oblasti. I tady mají pro hosty bezplatnou kartu WildschönauCard, se kterou se, pokud budete chtít, například projdete s průvodcem podél selských statků nebo navštívíte místní muzea. Když vás omrzí lyžování, máte možnost jít si zasáňkovat nebo proběhnout na běžkách. Tratí je tu spousta.

Další informace o oblasti, lyžování i ubytování najdete na webu www.alpbachtal.at, www.skijuwel.com nebo www.wiedersbergerhorn.com.

Další články

Reklama