Obchody, které stojí za to navštívit V: punkový Enter The Address

Na cestě z Můstku směrem na Národní natrefíte na obchod, který vás přesvědčí, že punk opravdu ještě nezemřel, a navíc je při síle více než dříve. Koupíte zde například kultovní holínky se cvočky a nechat onýtovat si můžete i svůj oblíbený křivák nebo cokoli, co si s sebou přinesete.

Napsal Zuzana Hošková Vydáno 14. únor 2013
Enter The Address Enter The Address

Obchod byl otevřen v roce 2009 a od té doby si našel ustálenou klientelu, která na jednotlivých kouscích oceňuje naprostou originalitu, smysl pro humor a také oddanost zákazníkovi. Můžete si zde totiž nechat ozdobit jednotlivé kousky přesně na míru. Máte rádi stříbrné doplňky a v regálu jste našli boty jen se zlatým kováním? Žádný problém – cvočky vám na přání vymění!

enterwindow

Na své si přijdou i milovníci vintage stylu. Na stojanech a v regálech tady totiž naleznete spoustu nestárnoucích kousků z druhé ruky (většinou z Nizozemska, Itálie, Švédska a USA), které však šikovní řemeslníci z obchodu upravili podle svého. Zaručeně si tak koupíte neotřelý a vtipný originál, který se stane nadčasovou perlou vašeho šatníku.

Jak provozovatelé Enter The Address uvádějí, celý koncept obchodu je vlastně o navazování kontaktů personálu se zákazníky. „V Praze chybí servis a individuální přístup ke každému zákazníkovi, bez ohledu na jeho sociální úroveň a pracovní pozici. Stejně tak chybí kvalitní zboží. Všechno, co se považuje za kvalitní, není pro většinu lidí dostupné. Naším cílem je nejlepší servis a kvalita za dostupné ceny,“ říká za Enter The Address Valentina Zimina.

A jaké zboží zde konkrétně naleznete? Například ocvokované bundy typu varsity jackets ve stylu Lady Gaga či jedinečné modely obuvi světoznámé značky Jeffrey Campbell. V ulicích jste možná už zahlédli také kotníčkové holínky se cvočky nebo vysoké jezdecké holínky, taktéž zdobené nýtky.

295152_10150583101305910_1298271940_n

Když se stylové Valentiny zeptáte, co by vám v šatníku v žádném případě nemělo chybět, bez rozmyslu odpovídá: „Kvalitní obuv, džíny a doplňky! Zákazníkovi však často nikdo nevysvětluje, co si vlastně kupuje. Proto tady hodně mluvíme o látkách, způsobu výroby, neboť člověk musí vědět, do čeho investuje. Například u džín je nejkvalitnější japonský denim, o kterém málo lidí ví. Rozhodně by vám neměly chybět ani další látky, jako je pravý tvíd, manšestr a kašmír. Nedám dopustit ani na model džín Levi’s 501.“

A co se nám na dvoupatrovém obchodě v centru Prahy líbí nejvíce? Příjemný personál, který módou doslova žije, možnost nechat si zde upravit vlastní kousky oblečení, a především regály plné inspirace, a to nejen pro rebely a punkery!

Enter The Address

28. října, Praha 1

www.theaddressidea.com

Další články

Reklama