Obchody, které stojí za to navštívit VI: svěží Mona

Od loňského září můžete v Týnské ulici v Praze narazit na originální butik, jehož sortiment tvoří výhradně móda od českých a slovenských návrhářů. Představuje tak zajímavou alternativu pro ty, kdo si chtějí dopřát originální kousek do šatníku, a přitom finančně nevykrvácet.

Napsal Zuzana Hošková Vydáno 20. únor 2013
Butik Mona Butik Mona

Do obchůdku v centru Prahy se vůbec nemusíte bát vkročit. Přivítají vás tam usměvavá Katarína a Martina, pro které móda znamená opravdovou vášeň. S chutí si vyslechněte komentáře k jednotlivým modelům a návrhářům – stojí to opravdu za to. Jedná se o skutečný relax v historickém Starém Městě! Podpořit mladé návrháře můžete i zakoupením šperků. Například náhrdelník ODIVI navržený Ivou Burkertovou (psali jsme o ní ZDE) v Moně zakoupíte již od 350 Kč.

Kromě tvorby této mladé návrhářky můžete obdivovat kousky od více než dvaceti různých návrhářů a značek. Někteří se věnují tvorbě oděvů, jiní jsou odborníky přes šperky, někteří dominují doplňky. Zastoupeni jsou zde například Pavel Brejcha LINE, Kateřina Geislerová, Dana Kleinert, Lenka Sršňová, Zdenka Imreczeová, Iveta Pecuchová, Ether, Hanuš Lamr, Hana Pokorná, Irida a mnoho dalších.

MONA_FB_promo

„Chtěli bychom, aby náš obchod byl místem, jež umožňuje setkávání dvou světů – designérů a zákazníků. Je proto určen všem, kteří by do svého šatníku rádi zařadili kousky od domácích návrhářů a třeba se i dozvěděli něco nového o místní módní tvorbě. Důležité pro nás je, aby byly věci navržené a vyrobené lokálně, a abychom tak vytvořili alternativu pro ty, kteří hledají něco jiného než uniformní řetězcovou módu produkovanou tisíce kilometrů daleko,“ říká za butik Mona Katarína Král.

Když mladá a usměvavá brunetka popisuje, jak zde vybírají jednotlivé návrháře, kteří budou v Moně zastoupeni, je jasné, že abyste mohli tuto profesi vykonávat, musí se vám móda dostat pěkně pod kůži. „Sledujeme dění, vyhledáváme návrháře a navštěvujeme ateliéry. Snažíme se otevřeně vnímat všechno, co se v designérském odvětví děje. Kromě toho navštěvujeme všechny významné módní akce, kde sledujeme, kdo nás zaujme a jak by mohl být pro náš obchod a zákaznice přínosem. A stále nás pozitivně překvapuje, s kolika novými jmény a talenty se setkáváme!“ uzavírají Katarína a Martina.

MONA_outdoor

A na co se aktuálně můžete v butiku Mona těšit? Je to například kolekce kožených doplňků od 333Fashionstudio. Na jaro pak organizátorky chystají veliké překvapení v podobě zcela nové kolekce pro slečny a dámy, které mají netradiční velikosti. Sledujte Facebook Mony, a brzy se dozvíte více!

Sortiment butiku Mona si můžete prohlédnout v naší galerii.

Další články

Reklama