Pozor na selfie – způsobují vrásky!

Podle Twitteru byl rok 2014 rokem selfie, ale s novým fenomémem sociálních sítí se mluvilo o tom, že pořizování selfie snímků je také nebezpečné – loni totiž bylo hodně úrazů, které vznikly právě při jejich pořizování. Ale nemusíte zrovna balancovat na vrcholku hory, podle nových studií jsou selfíčka nebezpečná pokaždé.
Napsal Vydáno 18. červenec 2016
Pozor na selfie – způsobují vrásky!

V roce 2015 došlo k vyššímu počtu smrtelných nehod při pořizování selfie než k úmrtí zapříčiněněných útokem žraloka. S touhle statistikou přišel britský deník Telegraph. Kvůli dokonalému a originálnímu autoportrétu na Instagram se dokonce musel omezit vstup do přírodní parku v Coloradu – přibývalo totiž návštěvníků, kteří takřka vbíhali do náruče medvědům, tak trochu v duchu hesla selfie nebo život. 

Jenže selfie může být nebezpečné i v okamžiku, kdy se fotíte ve zcela bezpečném prostředí. Podle posledních vědeckých poznatků totiž selfie způsobuje stárnutí. Divíte se? Podle dermatologa Simona Zokaieho z londýnské anti-agingové kliniky Linia Skin totiž chytré telefony vydávájí elekromagnetické záření a kdo tak pravidelně vystavuje tvář modrému světlu displeje, může si poškodit pokožku, urychluje to stárnutí a přispívá i ke vzniku vrásek. Jenže zatímco se před slunečním zářením se můžete chránit krémy s SPF faktorem, proti záření z mobilů žádná adekvátní ochrana neexistuje. 

ČTĚTE TAKÉ: 7 tipů, jak držet na uzdě závislost na mobilním telefonu

Jiná studie zase srovnává počet bakterií na mobilu se záchodovým prkénkem (a toaleta z toho bohužel vychází lépe), navíc se prý podle psychologů z věčně skloněné hlavy k mobilu mohou vznkat deprese, to proto, že shrbené držení těla souvisí s melancholií. 

Co s tím? Méně narcicistních fotografií a více času bez mobilu v ruce.

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama