Ragbistky Oxfordské univerzity se svlékly, aby bojovaly proti poruchám příjmu potravy

Když se řekne ragby, většina z nás si vybaví tvrdý mužský sport. Univerzitní ženský tým z Oxfordu dokazuje, že ragby není pouze doménou mužů. Pro dobročinné účely dokonce zapózovaly při hře nahé.
Napsala Aneta Benešová Vydáno 10. prosinec 2015
Ragbistky Oxfordské univerzity se svlékly, aby bojovaly proti poruchám příjmu potravy

Všech třiatřicet hráček se svléklo kvůli focení kalendáře. Výtěžek z jeho prodeje dostane charitativní organizace Beat pomáhající lidem, kteří trpí poruchou příjmu potravy a jedincům, kteří mají jakýkoliv problém s jídlem, se svojí postavou nebo váhou.

Cílem kalendáře není upoutat mužskou pozornost, ale zlomit předsudky o ideálu ženského těla a dodat nejistým lidem větší sebedůvěru. Snímky jsou velice vkusně a umělecky zpracované. Fotograf Mark Barnfield chtěl co nejvíce zachytit autentičnost prostředí a ukázat, jak si hráčky tento sport užívají, proto vůbec nepoužil photoshop a snímky nijak neupravoval.

 

„Nafocením kalendáře jsme chtěly podpořit všechny ženské sportovkyně, pozitivní vnímání ženského těla a zdůraznit, že ragby je sportem hráčů a hráček různých sil a velikostí,“ říká kapitánka týmu Carly Bliss.

Kalendář chce také upozornit na to, že i ženské ragby je skvělá podívaná, proto byl vydán ještě před klíčovým zápasem s týmem z Cambridge. Ten se 10. prosince konal na legendárním ragbyovém stadionu Twickenham a bylo to poprvé za 27 let existence ženského univerzitního týmu, kdy se na něm studentky utkaly.

Foto: Mark Barnfield

christmas button 48b80

Další články

Reklama