Revoluce? Holohlavé panenky Barbie přicházejí do Česka!

Limitovaná edice panenek Barbie bez vlasů nyní přichází exkluzivně i k nám. Tyto panenky pomohou českým onkologicky nemocným dětem – a to díky projektu Můj nový život, který se zaměřuje na péči o dětské pacienty s onkologickým onemocněním. A je to vážně nevídaná věc.
Napsal Ivana Ašenbrenerová Vydáno 28. leden 2014
Revoluce? Holohlavé panenky Barbie přicházejí do Česka!


České děti tak dostanou 24 kusů holohlavých panenek Barbie od firmy Mattel. Limitovaná edice těchto panenek není k sehnání v žádné jiné zemi, a české děti tak budou jediné na světě, kterým tyto panenky bez vlasů pomohou překonat důsledky onkologické léčby. Panenky byly vyrobeny v omezeném množství pouze pro americký a britský trh.

Panenky k dostání už jen u nás

Zakladatelka projektu, dětská onkoložka MUDr. Lucie Cingrošová, je z toho nadšená a říká: „Když se tato limitovaná edice objevila loni na americkém trhu, oslovili jsme českou pobočku firmy Mattel s prosbou o dodání panenek také k nám. Jsem šťastná, že se k nám Barbie nakonec dostaly, a výrobci za to patří velký dík.“ V současnosti už holohlavé Barbie nejsou k dostání ani za mořem, takže Česká republika je v tomto ohledu naprostý unikát.

Terezka_a_Lucie_Cingrosova

Barbie – panenka mnoha tváří a podob

Panenky Barbie se vyrábějí od roku 1959 a za tu dobu už na sebe panenka vzala spoustu podob a modelů. A minulý rok byla představena poprvé zcela bez vlasů. Jak říká MUDr. Cingrošová, tuto aktivitu velmi vítá, protože dívky, které procházejí onkologickou léčbou, se často velmi špatně vyrovnávají s vypadáváním vlasů. „To, že je Barbie – idol mnoha dívek – holohlavá, jim může pomoci srovnat se se ztrátou vlasů,“ dodává lékařka.

Barbies_02

Kam se dostanou?

Panenky budou prostřednictvím projektu Můj nový život distribuovány do všech osmi center pro léčbu dětských pacientů se zhoubným onemocněním po celé České republice. Barbie dostanou děti s kompletní výbavou – holčičky jim tedy budou moct vyměnit outfit, ale i pořídit paruku. Jako první si užila holohlavou Barbie tříapůlletá Terezka, která se na Klinice dětské hematologie a onkologie v pražském Motole léčila s agresivním zhoubným nádorem.

Více o projektu Můj nový život najdete na www.projektmujnovyzivot.cz, můžete ho podpořit na www.facebook.com/mujnovyzivot

Další články

Reklama