Reklama

Tajemství šťastného vztahu: vybírejte partnera podle toho, jak vám voní

Recept na dlouholetý a spokojený vztah nabitý porozuměním a vzájemnou přitažlivostí? Musíte si s partnerem vonět! Jakmile si nevoníte, počítejte s tím, že vašemu vztahu hrozí větší riziko rozpadu.
Napsal Ivana Ašenbrenerová Vydáno 23. září 2013
Tajemství šťastného vztahu: vybírejte partnera podle toho, jak vám voní


Vůně jsou hodně důležité, protože umožňují, aby se našli ti správní lidé. Odbornice na psychologii vůně Rachel Herz říká, že jednou z nejčastějších věcí, kterou ženy v manželské poradně říkají svému poradci, je, že nemůžou vystát manželovu vůni. Když si tedy lidé nevoní ‚správně‘, jejich vztahu hrozí větší riziko rozpadu.

Nejen vůně, ale i pocity jsou důležité

Co jste cítila, když jste se poprvé potkala se svým partnerem? Určitě jste si vytvořila určitou představu na základě jeho pachu, tedy toho, jak vám voněl. A nemyslíme tím samozřejmě jen parfém. A pak jste možná cítila něco, co se sice nedá vyjádřit slovy, ale tak nějak podvědomě jste věděla, že ON je ten pravý. Pokud umíte ‚pracovat‘ s intuicí, pak moc dobře víte, jak to funguje.

Vůně lásky je jednou z největších záhad života

Jak je to možné, že mezi někým a vámi může přeletět neuvěřitelný gejzír elektrických jisker, a mezi jiným naprosto nic? Je to dar, který jsme dostali, díky kterému jsme schopni vybírat vhodné partnery. Vůně nám pomůže soutředit se na optimální partnery – a pokud na to budeme opravdu myslet, pak si s největší pravděpodobností vybereme partnera na celý život.

Ženy, které mají plodné dny, voní mužům více

Ženy obecně dávají přednost mužům, jejichž geny jsou odlišnější. Je také prokázáno, že ženy, které mají plodné dny, voní mužům příjemněji. Horší to je v případě užívání hormonální antikoncepce. „Pilulka totiž oklame tělo, které si myslí, že je těhotné, a vůně ženy je pak docela odlišná. Stane se pak to, že si podvědomě vybíráte muže, kteří jsou vám geneticky podobní. A to může v dlouhodobém horizontu ohrozit životnost vztahu uživatelek pilulek,“ tvrdí psycholožka Rachel Herz. Co se pak tedy může stát? V okamžiku, kdy přestanete brát antikoncepci, mozek přepne do ‚normálu‘ a vás může najenou přitahovat někdo docela jiný než váš manžel. Jednoduše řečeno: Pilulka rozvrací ženskou schopnost ‚vyčenichat‘ kompatibilního partnera, a naopak vás přiměje dezinterpretovat vůni poselství, které obdržíte. Pokud to tedy jen trošku jde, nechte svůj nos, aby si vybral správně. Stačí týden.

Dnes s námi můžete soutěžit v naší letní soutěži na http://leto.marianne.cz o toaletní vodu EDT Verbena L'OCCITANE v hodnotě 1150 Kč.

Další články

Reklama